EasyFi’nin Yerel Kripto Para Birimi EASY Coin’in Özellikleri ve Piyasadaki Durumu

Bitcoin Haber

EasyFi, ölçeklenebilirlik, birbirleriyle uyumluluk ve DeFi sektöründe benimsenme üzerine odaklanan evrensel bir katman 2 kredi protokolü olarak tanımlanır ve EASY Coin bu platformun yerel kripto para birimidir.

EasyFi, dijital varlıkların ödünç verilmesini ve ilgili finansal ürünlerin kolaylaştırılmasını sağlamak üzere tasarlanmış bir açık ağ altyapısı olarak işletilmektedir. Ayrıca, EasyFi ağı bağımsız bir blok zinciri üzerinde çalışarak çapraz zincir varlık ödemelerini mümkün kılar ve bir Proof of Stake konsensüs mekanizması kullanır.

EasyFi, ilk nesil DeFi projelerinin karşılaştığı çeşitli zorlukları ele almayı amaçlayan Ethereum tabanlı bir projedir. DeFi’nin yeniden tasarlanması hedefiyle, EasyFi kendisini DeFi’nin benimsenmesi için gerçek bir katalizör olarak tanımlamaktadır.

Platform, mikro krediler de dahil olmak üzere hizmetler sunar. Gelişmekte olan ekonomilerde milyarlarca insanın yüksek faiz oranlarına tabi tutulan küçük değerli günlük kredilere ihtiyaç duyduğunu belirten EasyFi, insanların yüksek faiz oranları olmadan küçük kredilerden yararlanmasına olanak tanır.

Ayrıca, protokolle etkileşimde bulunan herkes, kullanıcıların protokol etkileşimine katkılarına göre günlük olarak dağıtılan EASY tokenlarını toplayabilir. EasyFi, kredi delegasyonunu da sağlayarak, tarafların birbirini tanıdığı veya borçlunun TrustScore’una göre risk seviyesini kabul ettiği daha güvene dayalı kredilere olanak tanır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Piyasasında APE Coin İçin Mega Ralli Beklentisi

Sonraki Haber

2024 Yılında Öne Çıkabilecek Dört Meme Coin

İlgili Haberler