DYdX Chain Ana Ağı Başlatıldı: Tam Ademi Merkeziyetçilik Hedefleniyor

Bitcoin Haber

Popüler kripto uygulamaları, kendi ağlarına geçiş hedefine odaklanmaktadır. DYDX ekibi de merkeziyetsizliği sağlamak ve topluluktan gelen talep doğrultusunda kendi ana ağına geçmeyi amaçlamaktadır. DYDX sürüm 4 için “alfa ana ağı” bugün faaliyete geçirilmiştir. Doğrulayıcılar, dYdX Chain’in genesis bloğunu oluşturmuşlardır. Bu alfa ağın başlatılması, DeFi platformunun dördüncü sürümü ve topluluk tarafından yönetilen layer1 ağına geçiş için ilk aşama olarak kabul edilmektedir.

DYDX Vakfı CEO’su Charles d’Haussy, yıllar süren geliştirme çalışmalarının ardından dYdX Chain’in topluluk ve DAO tarafından resmi olarak başlatıldığını belirtmiştir. DYDX, 2020 yılından bu yana 1 trilyon dolarlık hacme ev sahipliği yapmış ve Ethereum layer2 çözümü StarkEx’te faaliyet göstermektedir. Bu sürüm, ilk aşama ve stres testleri gibi süreçlerle başlamıştır.

Açık kaynak ağ kodunun yayınlanmasıyla ana ağ lansmanının da yakın olduğu belirtilmiştir. DYDX, gelecek güncellemelerle birlikte düzenleyici baskıya hazırlık olarak tam ademi merkeziyetçiliği hedeflemektedir. Açık kaynak yayınlanması, dünyanın her yerinden geliştiricilerin ağı merkezsiz olarak inşa etmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca, protokolün arkasındaki şirketin kamu yararına kuruluşa resmi olarak dönüşümü, projeyi olası DeFi dava zincirinden korumayı amaçlamaktadır.

ABD’li veya AB’li düzenleyicilerin bu çabalara nasıl tepki vereceği belirsizdir, ancak DYDX, DeFi baskısı arttığında başarılı olursa bu, token fiyatı için son derece olumlu bir gelişme olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC Başkanı Gensler, Kripto Sektörü Hakkında Açıklamalar Yaptı

Sonraki Haber

Ripple Fiyat Analizi: XRP İçin Neler Bekleniyor?

İlgili Haberler