Düşüş Sinyallerine Rağmen XRP’nin Kullanımı Artıyor

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olmasına rağmen XRP’nin yatırımcılar için karlı olup olmadığı uzun süredir sorgulanıyor. XRP’nin yalnızca bankalar ve finansla kuruluşlar için değerli olduğu, yatırım açısından Bitcoin’den çok farklı olduğu yöneltilen eleştiriler arasında yer alıyor.

Ancak bunun yanında Ripple’ın merkezi olmayan finans gibi eğilimlere odaklanan geliştirici platformu Xpring’in bir raporuna göre, kripto para biriminin bireysel yatırımcılar için giderek artan bir kullanım durumu bulunuyor.

“XRP Bir Köprü”

Xpring’den Shae Wang’ın hazırladığı rapora göre XRP, kripto para birimi borsaları arasında değer aktarımı için bir araç olarak kullanılıyor. Bu da Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether‘in (USDT) yaygın olarak benimsenmesi ve likiditesi nedeniyle platformlar arasında bir köprü olarak kullanımına benziyor. Wang konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Piyasa faaliyetleri arttıkça, Ethereum ve Bitcoin üzerindeki ağ tıkanıklığı daha önce görülmemiş seviyelere ulaştı. Her iki varlık için işlem ücretleri normalin 5 katına ulaştı. Birçok kullanıcının ve özellikle de Ethereum kullanıcılarının, borsalar arası transferler için XRP’yi tercih etmiş olabileceklerine dair kanıtlarımız var.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Wang’ın analizleri, Ethereum işlem ücretleri her yükseldiğinde, XRP/ETH çiftinin işlem hacmiyle birlikte borsa hesapları arasında gönderilen XRP işlemlerinin sayısında bir artış olduğunu gösteriyor.

XRP’nin Teknik Göstergeleri

Her ne kadar XRP’nin borsalar arasın transferlerde tercih edilen bir varlık olduğu belirtilse de fiyat açısından teknik göstergeler ayı piyasası sinyalleri veriyor. Newsbtc’nin haberine göre önemli kripto analistlerinden Nik Patel yaptığı açıklamada 0.21 doların altına düşen XRP’nin daha düşük seviyeleri göreceğini belirtmişti.

Öte yandan Patel’in ifadelerine göre XRP öncelikle hızlı bir şekilde 0.175 dolara ardından 0.125 dolara doğru bir çöküş yaşayacak.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ağ Sağlığı Artıyor, Fiyat Dengeli İlerliyor, Duyarlılık Düşüyor

Sonraki Haber

Son Düşüşlere Rağmen ETH’dan Beklenti Büyük

İlgili Haberler