Düşüş Devam Ediyor: ETH 165 Doları Test Etmeye Hazırlanıyor

İlayda Peker

Son günlerde yaşanan ve tüm kripto para piyasasını etkisi altına düşüş trendi belki de en çok Ethereum (ETH) yatırımcılarını üzdü. Çünkü ETH yatırımcıları uzun zamandır bekledikleri yükseliş eğilimini yakalamışlardı. Ancak son düşüşlerle beraber neredeyse bütün kazançlar kaybedilmiş oldu.

Daha Fazla Kayıp

Kısa vadeli bir düzeltmeden sonra Ethereum, ABD doları karşısında 195 dolar seviyesine yakın bir alanda güçlü bir dirençle karşılaştı. Sonrasında ETH fiyatı düştü ve 185 dolarlık destek seviyesinin altında işlem gördü. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise ETH 183 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Öte yandan fiyat 181 dolar seviyesine geriledi ve bu durum 1 haftalık yeni bir en düşük seviyesinin oluşmasına sebep oldu. Ayrıca Ethereum 100 saatlik hareketli ortalamanın da çok altına düştü.

Fiyat son zamanlarda 207 dolardan 181 dolara doğru sergilediği düşüş trendi ile yatırımcıları korkuttu ve “düşüş nereye kadar devam edecek” sorusunun sorulmasına sebep oldu. Ancak, boğalar 195 dolar ve 196 dolar seviyelerinin yakınında birçok engelle karşılaştı. Ayrıca ETH/USD saatlik grafiğinde de 192 dolar civarındaki dirençle oluşan önemli bir düşüş eğilimi çizgisi var.

Yapılan analizlere göre 182 dolar seviyesinde aşağı doğru bir kırılma yaşanırsa 180 doların altının görülmesi oldukça büyük olasılık olarak değerlendiriliyor. Bir sonraki destek seviyesi olan 172 dolarlık bölgede de düşüş eğilimi devam ederse bu sefer piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum 165 dolarlık önemli seviyeyi test edebilir.

Ayrıca 165 dolar seviyesindeki mücadelenin kaybedilmesi ETH fiyatını 150 dolara kadar geri götürebilir.

Kurtarma Şansı Var Mı?

Ethereum 182 dolar ve 180 dolar destek seviyelerinin üzerinde kalmayı başarırsa daha yüksek bir düzeltme yapmak için başka bir girişimde bulunabilir. Bu durumda karşılaşılacak ilk direnç 192 dolar seviyesine yakın olabilir.

192 dolarlık direncin kırılmasının ardından boğaların fiyatı 205 ve 208 dolarlık direnç seviyesine kadar taşımaları da muhtemel görünüyor.

Kaynak: Newsbtc


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İnsan Hakları Vakfı’ndan Bitcoin Adımı

Sonraki Haber

KYC Prosedürleri Dolandırıcıları Engelleyemiyor!

İlgili Haberler