Dünyanın En Büyük Bankalarından Biri Kripto Hizmeti Sağlayacak

Mert Bahçe

ABD merkezli dev yatırım bankası JPMorgan Chase, büyük yankı uyandıran bir kripto hamlesine imza attı. Medyaya yansıyan son bilgilere göre JPMorgan’ın perakende varlık müşterileri kripto para birimi fonlarına erişim sağlayabiliyor.

JPMorgan’ın Kripto Hizmeti

JPMorgan, bugün medyaya yansıyan bir rapora göre perakende varlık müşterilerine kripto hizmeti veriyor. Bankanın dijital alana geçiş stratejisi dahilinde olan bu adım, JPMorgan müşterilerinin kripto paralara yatırım yapma fırsatı sunuyor.

Bununla birlikte JPMorgan müşterilerinin artık Grayscale Investments’ın Grayscale Bitcoin Trust, Bitcoin Cash Trust, Ethereum Trust ve Ethereum Classic Trust ile Osprey Funds’ın tezgah üstü Bitcoin Trust’ına erişimi bulunduğunu bildirildi. Yatırımcılar, danışmanlardan kripto para alım satım yapmasını talep edebilir ancak banka danışmanları herhangi bir kripto yatırımı öneremeyecek.

JPMorgan müşterileri, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini bir varlık sınıfı olarak gördüğü raporlarda yer alıyor. Şirketin Varlık Yönetimi Direktörü Mary Callahan Erdoes, bankanın müşterilerin kripto da dahil olmak üzere paralarını yatırım yapmak istedikleri yerde kullanmalarına izin vereceklerini aktardı. JPMorgan, kuruluşundan bu yana kripto paralar ile karmaşık bir ilişkiye sahipti. 2017 yılında CEO Jamie Dimon Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak tanımlamıştı.

JPMorgan Kripto Para Sektörüne Adapte Oluyor

Ancak son raporlarda şirket müşterilerinin kripto para sektörüne daha kolay dahil olması adına atılan adımlar ve blok zinciri çözümlerinin benimsediği gözler önüne seriliyor.

Geçtiğimiz mart ayında dev banka, iş zekası firması MicroStrategy de dahil olmak üzere bir dizi kripto odaklı şirkete doğrudan etkileşim sağlayan yeni bir hizmet tasarladığını duyurdu. Buna ek olarak şirket kısa süre önce blok zinciri teknolojisi üzerinde yazılım geliştiriciler, mühendisler, pazarlamacılar ve denetçiler olmak üzere birtakım iş pozisyonları açtığını duyurdu.

Lider kripto para Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 32.299 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Grayscale CEO’su Kripto Para Sektörü Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Sonraki Haber

Trump Destekçilerinin Kripto Projesi Hacklendi!

İlgili Haberler