Drep Coin Nedir?

Drep Nedir

Merhaba sevgili okurlar. Drep projesinin Temel Analiz’i ile karşınızdayım. Bu yazımız ile “Drep Coin Nedir? Nasıl Çalışır?” sorularına cevap bulmaya çalışacağız.

Drep Coin Nedir?

Drep; itibar değerlerini ölçmek ve gelir elde edilmesini sağlamak için çeşitli internet platformlarını güçlendiren, blockchain tabanlı merkeziyetsiz bir ekosistemdir.

Mevcut internet platformları şu zorlukla karşı karşıya:

 • saygın profil oluşturmada proaktif olmak,
 • sahte hesaplar
 • ve kullanıcıların itibarını azaltan bilgiler.

Ayrıca, bu platformlar henüz potansiyel itibar verilerine erişemedi. DREP Vakfı tüm bu zorlukların üstesinden gelmek için kurulmuş.

Drep Coin Yorum

Drep Coin açık, şeffaf, birbiriyle bağlantılı ve yüksek kaliteli bir internet topluluğunun teşvik edilmesi ve geliştirilmesini hedefliyor. Bu bağlamda yeniliklerle gelen DREP, aşağıdaki özellikleri amaçlayarak gelecekte kendinden söz ettirmek istiyor.

 • İnternet platformlarındaki uygulamalar için Blockchain tabanlı bir itibar platformu oluşturmak.
 • Blockchain’in yüksek eşzamanlılık ile ticarileştirilmesine izin vermek.
 • Esnek gelişme ile birlikte hem işletmeler hem de tüketiciler için kişiselleştirilmiş ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunmak.
 • DApp ve kurumsal müşteriler için Blockchain teknolojisinin ticarileştirilmesini sağlamak, aynı zamanda veri siloları arasında yüksek düzeyde bağlantıyı teşvik ederek veri parçalanmasını ortadan kaldırmak.

DREP Nasıl Çalışır?

Drep’in hedefinde dört ana internet platformu var:

 1. E-ticaret Platformu: Sanal ve gerçek mal ve hizmetlere sahip platform ve bu işlemler (transactions) öncelikle alıcı ve satıcıların itibarına bağlı.
 2. Sosyal Platform: Kullanıcıların spesifik özellikleri ve davranışları itibar açısından değerlendirilir.
 3. Araç (Tool) Platformu: Kullanıcılara, araç fonksiyonlarının doğrulanmasında yararlanılacak arayüz ve itibar ile ilgili çeşitli araçlar sağlanır.
 4. İçerik Platformu: Platform, hem kullanıcıları hem de içerik sağlayıcılarını hedefleyen içerikler barındırır, bu nedenle bu platformun itibar sistemi içeriğin miktarına ve kalitesine odaklanır.

Drep projesi Gate.io borsasının ikinci IEO’su ve Binance’in -listelenme için- beşincisini düzenlediği topluluk oylamasının da kazananı.

DREP Token Dağılımı

Drep Coin Ekip Üyeleri

Projenin gerçekten iyi bir ekibe sahip olduğunu söyleyebilirim.

Matt Bennice, Kurucu Ortak: Google X’te yazılım mühendisi ve Google+, YouTube ve Accenture gibi çok uluslu teknoloji şirketlerinde 10 yıllık deneyime sahip.

Stephen Xu, Kurucu Ortak: QTUM projesini geliştiren ekibin bir üyesi. Microsoft ve Tencent gibi yazılım geliştirme şirketlerinde geniş deneyime sahip.

Momo Chang, Kurucu Ortak: Singapur Nanyang Teknoloji Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesi ile mezun. FinTech’te uzman ve Orient Securities borsasında menkul kıymet analisti.

Nicola Bettio, Danışman: Yüksek profilli uluslararası teknoloji şirketlerine yatırım yapan KAUST İnovasyon Fonu’nu yönetiyor. On yılı aşkın bir süredir, Kurucu Ortak ve Yönetici olarak Lüksemburg merkezli bağımsız bir yatırım sermayesi fonu olan erken aşama teknolojisine odaklanmış EonTech Ventures’ta. Kariyerinin önemli bir bölümünü Arthur D. Little’da yönetim danışmanı olarak geçirdi (Global TIME üyesi; Telekomünikasyon, Bilgi, Medya ve Elektronik). Avrupa, ABD ve Asya’daki büyük bilgi ve iletişim teknolojisi şirketlerinin üst yönetimine yardımcı olan çok sayıda strateji danışmanlık görevine liderlik etti. Dahası da var ama bu kadar yeterli 🙂

Adrian Lam, Danışman: Workzpace.com‘un kurucusu, Blockchain danışmanı, Gerson Lehman Group bağımsız konsey üyesi ve TradeHero’nun Şangay’daki direktörü.

Joel Ng, Danışman: Cint ve XSQ’da Kurumsal Finans Direktörü, Fintech, KOBİ uzmanı, Blockchain ve kripto para uzmanı.

Proje hakkında daha fazla detay için lütfen Whitepaper‘a göz atınız.

Twitter’a giriş tarihleri Ocak 2019. Takipçi sayıları 6052. İyi bir sayı.

Telegram’da 17.810 üyeleri var. Harika!

Drep Coin Nasıl Satın Alınır?

Borsalarda DREP kısaltmasıyla işlem gören DREP Coin’e Türkçe dil desteği ve düşük komisyon oranları ile adından sıkça söz ettiren dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para borsası Binance üzerinden ulaşabilirsiniz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Sony’nin Stratejik Yatırımı: Securitize

Sonraki Haber

Bakkt, Yeni Bir Satın Alma Gerçekleştiriyor

İlgili Haberler