Dreams Quest IDO’su Başlıyor

İlayda Peker

Blockchain tabanlı bir NFT oyun platformu olan Dreams Quest, Red Kite (Polka Foundry), GameFi ve DuckStarter’da planlanan IDO kampanyasının lansmanını duyurdu. Lansman, DREAMS token’ları satın alarak Dreams Quest ekosistemine erişme fırsatı veriyor. Ekosistem, çeşitli mini oyunlarla kademeli olarak tanıtılacak ve 2022 için piyasaya sürülecek.

IDO kampanyası:

NFT çılgınlığı şu anda zirveye ulaştı ve zamanla birkaç yeni kullanım durumu ortaya çıktıkça, büyük yol katedildi. Play-to-earn (P2E), en iyi oyunları dijital koleksiyonlarla birleştirdiği için şu anda NFT projelerinin en popüler biçimlerinden biri. Aslında, NFT’lerin ilk oluşturulduğu ve kullanıldığı 2017’de, oyun içi  anılar ve oyun ödülleri, non-fungible ekosistemin ilk kullanım durumlarıydı ve Dreams Quest, platformuyla bu ekosistemi daha ileriye taşımayı hedefliyor.

Dreams Quest, P2E Ekosistemini Bir Sonraki Seviyeye Taşımayı Amaçlıyor

Dreams Quest, dinamik NFT’leri içeren, oynayarak kazanılan bir RPG kart oyunudur. Oyuncular, maceralara, etkinliklere ve turnuvalara katılarak rüya alemlerini keşfetmeye ve maceralara atılmaya davet edilir. NFT oyun kartları, hava koşulları, sıcaklık ve fırtınalar gibi bilinmeyen faktörlerden etkilenen dinamiklerdir. Her oyunun sonunda, kart özellikleri on-chain olarak yazılır ve kartların nasıl geliştiğini veya değiştiğinin yanı sıra zaman içindeki kart değişikliklerinin kalıcı geçmişini depolar.

Öte yandan oyunculara başlamaları için ücretsiz bir deste sunulur ve ardından oyunu daha da ilgi çekici hale getirmek için çeşitli oyun stili seçenekleri sunulur. Bunlar, görevleri tamamlamayı, savaşlarda veya turnuvalarda yarışmayı veya yerel bir işletme olmak için pazar yerinde bir dükkan kurmayı içerir. Bu noktada amaç, hem oyun içi bir ekonomi hem de oynarken çeşitli eğlenceli ve ilginç yollar yaratmak.

Platformun temel özellikleri arasında ise şunlar bulunuyor:

  • Play to Earn: Dreams Quest, göreve dayalı kazançlar, NFT kartları kiralama, bir pazar yeri ve oyuncuların oyuna katılarak kazanmaları için çeşitli faktörleri birleştirir.
  • Ücretsiz oyun: Herkesin en iyi şekilde benzersiz bir oyun deneyimi yaşaması için DQ metaverse, herkesin kolayca başlaması amacıyla ücretsiz olarak tasarlanmıştır.
  • Dinamik NFT’ler: Dinamik NFT’ler (oyun kartları), hava durumu, sıcaklık, fırtınalar ve kart özelliklerini tamamen değiştirecek bilinmeyen faktörlerden etkilenecek. Kart özniteliklerinde yapılan değişiklikler kalıcı olarak kaydedilecek ve zincir üzerinde saklanacak.
  • On-chain: Dreams Quests, oyun içinde kullanabileceğiniz off-chain verileri getirmek için Chainlink kullanıyor. Örneğin, basılan her kart, o kartın veya öğenin hem oyun içinde hem de discord kanalında diğer güçlerin, yeteneklerin, kasaların veya sandıkların kilidini açmasını sağlayacak benzersiz bir rastgele “anahtar”a sahip olacak.

Blockchain NFT platformu, daha sonra yatırım veya kâr amaçlı satış için kullanılabilecek değerli dijital koleksiyonlar kazanabilecekleri benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunmak için iki dünyanın en iyilerini birleştirecek. Oyunda, oyuncuların dövme yapmaktan yeni öğeler oluşturmaya, etkinliklere ve turnuvalara katılmaktan diğer rakiplerle savaşmaya kadar yapabilecekleri çok çeşitli şeyler bulunuyor. Token’lar oyun içinde yükselmek için kullanılabilir. Aynı zamanda oyuncuların katıldıkları görevlerden ve savaşlardan da kazanılabilir.

Buna ek olarak platformun kurucu ortağı Paulii Good, “Bir yılı aşkın sıkı çalışmanın ardından nihayet bu projeyi pazara sunmaktan ve sonunda hayata geçtiğini görmekten heyecan duyuyoruz. Amacımız, herkesin oynayarak kazanabileceği ve aynı zamanda uzun zaman önce hayal ettiğimiz diyarları keşfetme fırsatına sahip olabileceği demokratik bir ekonomi inşa etmek.” sözlerini kullanıyor.

TwitterDiscordWebsite

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Benimsenme Oranları ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın Yorumları

Sonraki Haber

2008 Finansal Krizini Tahmin Eden Yatırımcı: Shiba Inu (SHIB) Anlamsız!

İlgili Haberler