Draper: “Bitcoin Benimsenmesi Büyük Ölçüde Artacak”

Draper: “Bitcoin Benimsenmesi Büyük Ölçüde Artacak”

Bitcoin (BTC) ortaya çıktığından bu yana benimsenme konusunda bazı zorluklar yaşıyor. Çünkü hem düzenleyici endişeler hem teknolojiye dayanıyor olması benimsenmesini zorlaştırıyor. Ancak  girişim kapitalisti Tim Draper yaptığı son açıklamalarda bu durumun değişmek üzere olduğunu ifade etti.

Amerikalı milyarder geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in benimsenmesinin artmasını beklediğini dile getirdi. Çünkü ünlü isme göre BTC hükümet destekli alternatiflere kıyasla daha iyi bir para birimi. Draper konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin’in benimsenmesi artacak çünkü Bitcoin hükümetlere ve siyasi kaprislere bağlı siyasi para birimlerinden daha iyi bir para birimidir.” ifadelerini kullandı.

BTC Adım Adım Büyüyor

Skype ve Tesla gibi şirketlerde erken yatırımcı olan Draper, 2014 yılında ABD Marshals tarafından düzenlenen ilk Bitcoin müzayedesini kazandıktan sonra kripto para birimindeki en büyük seslerden biri oldu.

Draper BTC ilk 600 dolara ulaştığı zamanlarda bahsi geçen müzayede ile 29,656 BTC almıştı. Ancak sonrasında Bitcoin’in 200 dolara düşmesi ile büyük kayba uğrayan ve o dönemde BTC eleştirmenleri tarafından büyük eleştirilere maruz kalan Draper, 2017 yılında BTC 20.000 dolara ulaştığında büyük bir kazanç elde etmiş oldu.

Öte yandan vizyon sahibi yatırımcı her ne kadar şu anda kaç BTC’si olduğunu açıklamasa da oldukça fazla Bitcoin’i olduğu tahmin ediliyor.

Yarılanmanın Etkileri

Bunların yanında Draper, 2023 yılında Bitcoin’in 250.000 dolara ulaşacağı tahminin arkasında durmaya da devam ediyor.

Öte yandan sadece altı gün içinde gerçekleşmesi beklenen yarılanma hakkındaki anlatılar piyasayı şekillendirmeye devam ediyor. KR1 yatırımcısı George McDonaugh, yatırımcıların “biraz heyecanlandıkları” için suçlanamayacaklarını ifade ediyor. Ancak Draper’ın öngörüsünün en ilgi çekici yanı, tahminlerinin ve öngörülerinin “arz” odaklı olması…

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.