DotArcade, 12 Ocak’ta Gerçekleşecek Olan IDO Lansmanını Duyurdu

Bitcoin Haber

İlgililerin beklediği NFT “Empire” oyunlarından biri olan DotArcade, 12 Ocak 2022’de Gamestation’da ve 15 Ocak 2022’de lauchpad’lerde IDO lansmanı olacağını açıkladı: Koistarter, Onus, BSCstation. DotArcade, Arcade ve Moba oyun türü arasındaki ilk oyun olarak değerlendiriliyor.

Yapılan açıklamalara göre yüzlerce başka NFT oyunu “eski” tarz tıkla kazan oyun tabanını takip ederken gerçek zamanlı strateji oyunu Dot Arcade, 2022’de en çok beklenen oyunlardan biri olarak kabul ediliyor.

Dot Arcade Nedir?

Yapılan açıklamalara göre Dot Arcade, basit ama tanıdık bir NFT oyunu olarak tanımlanıyor. Dot Arcade ile ilgili bilgilere göre platform, Arcade ve Moba oyunlarının karışımına sahip ilk NFT oyunlarından biri. Ayrıca oyun gerçek zamanlı savaş özelliğine de sahip.

Özel Dot Arcade ekibi oyunun alfa sürümünü tamamladı ve tam NFT sürümü 2022’nin ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Çoğu oyun uzmanının dile getirdiği gibi, geliştiricilerin en büyük başarısı, oyuncular için tanıdık bir şey yaratma oldu: Oynamayı oyuncular için çok zorlaştırmamak. Bu, Dot Arcade’in en önemli avantajı olarak nitelendiriliyor. Ayrıca imparatorluk kurma/savaşma oyunu, çoğu kullanıcının tanıdık bulacağı bir oynanışa sahip şekilde tasarlandı. Yorumlara göre Dot Arcade, oyunculara Ages of Empires veya Clash of Clans gibi “efsanevi” strateji oyunlarını oynarken yaşadıkları eğlenceyi hatırlatacak.

Bunlara ek olarak Dot Arcade, ilk inceleme turunu geçen ve resmi olarak ONUS’un topluluk değerlendirme turuna giren bir projedir. ONUS, Vietnam’daki en popüler kripto para yatırım platformu olduğu için bu, Dot Arcade’in büyük potansiye sahip olduğu şeklinde değerlendiriliyor.

Dot Arcade Nasıl Oynanır?

Dot Arcade, Okçular, Barbarlar ve Süvariler üzere savaşlara katılmak için üç tür karakter sunuyor.

Okçular, uzun menzilli saldırılar veya savunmalar yapabilir ve nöbetçi kulelerini ortadan kaldırmak için gereklidir. Okçuların savunma istatistikleri yüksek ancak güç istatistikleri düşüktür ve göğüs göğüse savaşlarda savunmasızdırlar.

Barbarlar eğitilmek için en az kaynağa ve en kısa zamana ihtiyaç duyarlar. Barbarlar güçlüdür ancak hareket istatistikleri düşüktür. Bir güç inşa etmek için belirli sayıda birlik gerektirdiğinden, her oyunun başındaki savaşlar için barbarlar gereklidir.

Süvariler, eğitilmek için en fazla kaynağa ve zamana ihtiyaç duyar. Ancak Süvariler, Dot Arcade savaşındaki en güçlü ve en hareketli karakterlerdir. Süvariler, her iki “imparatorluğun” da ileri bir gelişme aşamasında olduğu uzun süreli savaşlar için gereklidir.

Öte yandan Dot Arcade 4 farklı döneme sahiptir, kullanıcılar konumlarını güçlendirmek ve NFT kazanma şansını artırmak için çeşitli Klanlara katılabilir.

Token ve NFT

Dot Arcade, Dot Arcade tokenları (ADT) ve Trophy tokenları olmak üzere iki tür token sunar. Trophy tokenları ilk birkaç temel seviyede oyun içi aktivitelere hizmet ederken, ADT tokenları Dot Arcade’in ana tokenlarıdır. ADT, NFT ticareti, iyileştirme ve ödüller için stake etme dahil olmak üzere bir dizi amaç için kullanılacak. Dot Arcade’in daha yüksek ve daha ilginç görevlerini veya haritalarını oynamak için oyuncuların ADT’lere ihtiyacı olacak.

Oyuncular, Dot Arcade ekibindeki görevleri tamamlayarak veya rakiplerine karşı gerçek zamanlı savaşlar kazanarak ADT ve NFT kazanabilirler.

Ekip ve Ortaklıklar

Dot Arcade ekibi, mobil oyunların ve mobil katma değerli hizmetlerin geliştirilmesinde 17 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren “Kaptan” Yoyo BiBo liderliğinde çeşitli alanlarda deneyimli üyelerden oluşmaktadır.

Ayrıca Dot Arcade, Horizen (ZEN), ONUS, BSCStation, Gamesstation, GAMI ve Jade Labs dahil olmak üzere çeşitli önemli ortaklarla ortaklıklar kurdu.

TwitterTelegramTelegram NewsDiscordYouTubeWebsitesi

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

HornHub, Beta Sürümü ile Dinamik İçerik Oluşturmanın Sonraki Aşamasına Adım Atıyor

Sonraki Haber

Metaverse Rekabeti Microsft’a 100 Çalışana Mal Oldu!

İlgili Haberler