Dogecoin, Shiba Inu ve Kripto Ödemeleri Artıyor!

İlayda Peker

Gemini destekli kripto ödeme ağı Flexa, Amerikan video oyunu satış şirketi GameStop‘un yeniden desteklenen işletmeler listesinde yer aldığını yaptığı bir açıklama ile doğruladı.

Kripto Paralar Artık GameStop’ta

Yapılan açıklamalara göre, Flexa’nın “Spedn” mobil uygulaması artık GameStop’un tüm ABD lokasyonlarında Bitcoin, Dogecoin ve diğer kripto para birimleri ile ödeme yapmak için kullanılabilir.

Ayrıca Flexa, metaverse ile ilgili birkaç kripto para birimi için de destek ekledi: Axie Infinity Shard (AXS), Smooth Love Potion (SLP) ve Decentraland (MANA). Bilindiği gibi bu kripto para birimleri yılın başından bu yana oldukça güzel artışlar yaşadı. Dolayısıyla pek çok isimlerinden bahsettirdiler.

Bunlara ek olarak bu haftanın başlarında Flexa, NFT ekosistemindeki en büyük varlıkların bazılarını da desteklemeye başladı. Ayrıca İkinci en büyük şaka coin konumunda bulunan Shiba Inu da geçen hafta Flexa tarafından entegre edildi.

Kripto Ödemeleri

Mart 2019’da kullanıcı ile buluşan Flexa ödeme ağı, kullanıcılarının Bitcoin ve diğer birkaç kripto para birimini fiziksel mağazalarda kullanmasına izin verdi. Süpermarket zinciri Whole Foods başlangıçta GameStop ile birlikte desteklenen satıcılar listesindeydi, ancak her iki şirket de daha sonra Spedn uygulamasından çıkarıldı.

Her ne kadar kullanıcılar Flexa ile kripto para ödemesi yapıyor olsa da işletmeler geleneksel para birimi ile ödemelerini alıyor. Yani müşteri Flexa ile kripto para ödüyor ancak bu ödeme işletme hesabına dolar olarak geçiyor.

Flexa, anında ödemeleri işleyebilmek için bir ERC-20 token’ı olan AMP‘yi teminat şeklinde kullanıyor. Bir hata durumunda, satıcılar kayıplarını karşılayan stake edilmiş AMP token’ları alıyor.

CoinMarketCap verilerine göre ise AMP, yaklaşık olarak 2 milyar dolarlık piyasa değeriyle 63. en büyük token konumunda bulunuyor.


Total
29
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kraken CEO’su Jesse Powell, Bitcoin Fiyat Tahminini Güncelledi

Sonraki Haber

Y Kuşağı Kriptoları Seviyor ve Daha Fazla Kripto Para Sahibi Olmak İstiyor

İlgili Haberler