Dogecoin Eski Günlerine Dönebilir Mi: DOGE Fiyatında Beklentiler Ne Yönde?

İlayda Peker

Kripto para birimleri haftaya düşüşle başladı ve piyasa hacmi bakımından en büyük ilk on kripto para birimi içinde en büyük düşüşü Dogecoin’in (DOGE) yaşadığı görülüyor. Son 24 saat içinde %12’den fazla değer kaybeden Dogecoin için hala umut var mı?

Dogecoin de Umutlar Tükeniyor

Cumartesi günü yaşanan yükselişte 0,28 dolara kadar çıkan Dogecoin, Pazar günkü düşüşle birlikte 0,25 dolarlık önemli desteğin altına geriledi. Bununla birlikte son zamanlarda yaşanan alım baskısı ile DOGE fiyatında artış bekleyen analist sayısı da artıyor gibi görünüyor.

Düşüş eğiliminin yakında sona ermesini ve Dogecoin‘in fiyatının 0,40 dolar seviyesinin üzerine çıkmasını bekleyen popüler kripto yatırımcısı Smart Contracter’a göre, fiyat hareketinin önümüzdeki seanslarda yukarı yönlü devam etmesi muhtemel. Analistin analizine göre, popüler memecoin düşüş trendini kıracak ve yakında 0,41 dolara kadar doğru keskin bir yükselişe tanık olacak gibi görünüyor.

Benzer bir yükseliş görünümü, Token Metrics Kıdemli Kripto Para Yatırım Analisti Forrest Przybysz tarafından da tahmin ediliyor. Analiste göre öncelikle yukarı yönlü bir fiyat hareketi başlayacak ve sonrasında pump hareketleri görülecek.

DOGE Takip Edilmesi Gereken Seviyeler

Analistlerin açıklamalarına göre 4 saatlik DOGE/USD grafiğinde, hareketli ortalamaların çoğu yükseliş eğilimi gösteriyor. Bununla birlikte MACD ve momentum göstergelerinin ise düşüş eğilimi gösterdiği ifade ediliyor. Dolayısıyla yatırımcılar tüm yükseliş beklentilerine rağmen düşüş eğilimi içinde bulunuyor.

Dogecoin için pivot seviyenin 0,24 dolar olduğu ifade ediliyor ve piyasa hissiyatının olumlu olması halinde bu seviyenin üzerinde kalmaya devam edeceği düşünülüyor. Analistlere göre bu seviyenin üzerinde 0,25 dolarlık seviye psikolojik direnç olarak işlem görüyor. Psikolojik direncin kırılması ise 0,30 dolara doğru yükselişi beraberinde getirebilir. Ancak bu noktada önce 0,28 dolarlık direncin kırılması gerektiği düşünülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de (BTC) Ralli Başladı Mı? Yoksa Sahte Bir Yükseliş Mi Yaratılıyor?

Sonraki Haber

Coinbase Yetkilisi Görevinden Ayrıldı! Bu Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler