Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Düşerken Diğer Meme Coin’ler Yükseliyor

Mert Bahçe

En popüler iki şaka kripto para düşüş trendinde ağır kayıplar görürken benzerleri yükseliş eğiliminde işlem görüyor. Haftalık zaman diliminde Dogecoin (DOGE) %9’un üzerinde, Shiba Inu (SHIB) ise %25’in üzerinde bir geri çekilme kaydetti.

Dogecoin ve Shiba Inu Düşüyor

Yaklaşık 8 gün önce 0.33 dolara dokunan Dogecoin, bu seviyelerde kısa süreliğine işlem görmüştü. Bununla birlikte Shiba Inu, 0.000088 dolarlık zirvenin ardından yaklaşık olarak %40’ın üzerinde düşüş kaydetti. En popüler meme coin’lerin düşüşü ile birlikte ilgi ve sermaye diğer şaka kripto paralara aktı.

DogeMoon adlı meme coin son 24 saatte %171 oranın yükseliş performansı sergiledi. Bununla birlikte meme coin, Bitcoin’e karşı %178 artarkan Ethereum çiftinde %176 değer kazandı. Artışa rağmen DogeMoon, mayıs ayında kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.001736 doların hala %35 gerisinde işlem görüyor.

ShibaZilla benzerleri gibi herhangi bir doğrulanmış kullanım durumu olmaksızın inanılmaz artışlar gördü. Shiba Inu kopyası projenin yerel token’ı son 24 saatlik zaman diliminde %145 arttı. Alpha Shiba Inu ise gün içerisinde %111 yükseliş kaydeden bir diğer şaka kripto paraydı.

Uzmanlar Meme Coin’ler Hakkında Ne Düşünüyor?

Birçok uzman, derin düşüşler ve ağır kayıplar gelmeden yatırımcıları satış seçeneğini düşünmeye davet etti. Uzman analistlere göre meme coin’ler pump’ın ardından önemli dump hareketleri sergileyecek. Uyarılara rağmen hala daha fazla kullanıcı meme coin’ler üzerinden işlem yapıyor ve insanlara öneriyor.

Meme coin’ler, kripto para piyasasında son dönemde en çok öne çıkan kategori oldu. Dogecoin’in ardından oluşturulan bu kategori, Shiba Inu ile zirveye ulaştı. Genel piyasa trendinin yukarı yönlü olması ve benimsenme oranları nedeniyle fonların piyasaya akıtıldığı dönemde yatırım seçeneği olarak şaka kripto paraların kullanılması ileride kritik sonuçlara yol açabilir.Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple (XRP) Yükselir Mi? XRP Yatırımcıları İçin Güncel Fiyat Analizi!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Konsolidasyonu Hangi Yönde Kıracak?

İlgili Haberler