Dogecoin (DOGE) Piyasa Analizi ve Fiyat Tahminleri

Bitcoin Haber

Bitcoin’in (BTC) $36,000 hedefine doğru tekrar yelken açarken, altcoinlerdeki düşüş trendinin tersine dönmekte olduğu görülüyor. BTC fiyatındaki performans, piyasanın geri kalanını doğrudan etkiliyor. Yatırımcılar, Bitcoin’in aylardır alışık oldukları büyük geri çekilmeler olmadan istikrarlı bir yükselişini sürdürmesini bekliyor. Ancak Dogecoin (DOGE) fiyatı ne olacak?

Öncelikle, fiyat düşüşüne önemli derecede katkıda bulunan madencilere bakmamız gerekiyor. Geçen aydan elde edilen verilere göre, madencilerin toplam rezervi 4.29 milyar DOGE’dan 4.35 milyar DOGE’ye çıktı. Bu, 24 Ekim’den bu yana en yüksek seviye. Madenciler, BTC fiyatı yükselmeye devam ettikçe DOGE için iyimser görünüyorlar.

Yine de, madenci rezervleri 2022 ortasındaki 7.45 milyar DOGE rakamından oldukça uzak. Daha uzun bir süre boyunca birikimi aşağıda görebilirsiniz. Madenciler, 2022’de faiz oranlarındaki artışlar başladığında satışlarını hızlandırdı ve bakiyelerini yarıya indirdi.

Madenciler çalışmayı durdurdu ve bu nedenle rezervlerinde böyle bir azalma mı oldu? Hayır, hash verileri madenci gücünün de yüksek seviyede olduğunu bize söylüyor. Meme coinleri genellikle ayı piyasalarında ilk terk edilenler oluyor, ancak boğa piyasalarında büyük kazançlar da getirebiliyorlar. Yatırımcılara, madenci hareketlerini yakından izlemeleri ve olası satış dalgalarına karşı dikkatli olmaları önerilir. Uzun vadeli grafikte, madencilerin fiyatı daha derin düşüşlere ittiğini açıkça görüyoruz.

On-chain yönünü bir kenara bırakırsak, DOGE fiyatı şu anda yaklaşık $0.074 seviyesinde. Yarım gün içindeki kazançlarının yarısını silen altcoin, BTC’nin toparlanmasıyla biraz rahatlama buldu. Günlük kapanışların $0.0752’nin üzerinde olması $0.774 zirvesini hedefleyebilir. DOGE fiyatını dışarıdan destekleyecek önemli faktörler yok. Elon Musk yeni AI chatbot oyuncağıyla meşgul ve DOGE’a güçlü alternatifler sunan meme coin sayısı artıyor. En sonuncusu 9gag tarafından destekleniyor.

Birkaç ay önce, Elon Musk Dogecoin ekibinin geliştirme faaliyetlerine odaklanması gerektiğini önermişti. Ardından, bir geliştirici hibe/ödül programı duyuruldu. Bu adımların sonuçları hakkında bir haber çıkarsa, DOGE fiyatı canlanabilir. Diğer yandan, DOGE-1 misyonu ile ilgili yeni duyurular fiyatı destekleyebilir. Şimdilik, $0.068 orta vadede yukarı doğru bir trend için iyi bir seviye ve kısa vadede belirtilen seviyeler aşılırsa, $0.1’e doğru bir yolculuk mümkün olabilir. Ancak, BTC’nin güçlü kalması ve DOGE madencilerini satış yapmaktan vazgeçirip yeniden 7 milyar seviyesinde birikime ikna etmesi gerekir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

FET Token’da Hacim Artışı ve Geleceği

Sonraki Haber

BitTorrent Coin: Merkeziyetsiz Ağın Geleceği

İlgili Haberler