Dogecoin (DOGE) Güncel Durumu ve Gelecek Beklentileri

Bitcoin Haber

Dogecoin (DOGE), piyasa değeri açısından en büyük ‘meme coin’ olmasına karşın Elon Musk’ın desteğini bir süredir hissedemiyor. Bu durumun yanı sıra, X adlı platforma para transferi özelliği eklenmesine rağmen DOGE fiyatındaki artış beklenen seviyede gerçekleşmedi.

X platformunun ödeme hizmetlerine yakın zamanda kavuşacağı belirtildi. Ancak Elon Musk’ın düzenleyici baskı ve belirsizlikler nedeniyle bu ödeme hizmetlerini platforma bu kadar erken dönemde getirmesi beklenmiyor. Ayrıca, itibari para birimi cinsinden transferler bile Musk’ı zor duruma sokabilecek potansiyelde.

Bir diğer önemli gelişme ise, DOGE-1 uzay görevinin Kasım ayında gerçekleşmesi beklenirken, roketin fırlatılma tarihinin 2024’e ertelenmesi. Bu durum da DOGE fiyatındaki beklenen artışın ertelenmesine neden oldu.

DOGE’nin fiyatının 0.072 dolar üstünden tekrar düşmesine yol açan bu erteleme sonrası DOGE, 0.06915 dolardan alıcı buluyor. Yükselişin devamı için direnç bölgesi üzerinde güçlü talep çekmesi gerekiyor. En kötü senaryoda 0.055 ve 0.5 doların ardından 0.035 dolara kadar düşüş sürebilirken, en iyi senaryoda 0.077 ve 0.084 dolar testleri mümkün görülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve XRP Coin Piyasa Analizi

Sonraki Haber

Bitcoin’in Fiyatı ve Gelecekteki Beklentiler

İlgili Haberler