Dogecoin (DOGE) Fiyatı: Elon Musk Etkisi Mi, Piyasa Etkisi Mi?

İlayda Peker

Meme kripto para birimi Dogecoin‘in (DOGE) fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Christopher Nolan’ın destansı bilim kurgu filmi Interstellar’dan ilham alan popüler bir kripto para mem’ini tweet’lemesinden sonra yaklaşık %2 artarak 0.167 dolarlık gün içi en yüksek seviyesine ulaştı.

Yine Musk Yine Dogecoin

Musk yaptığı paylaşımda, kripto para birimlerinde geçen 1 saatin 7 yıl hissi verdiğini ifade etti. Elon Musk sıkı bir Dogecoin savunucusu olduğu içinde bu paylaşım direk olarak DOGE fiyatını etkiledi.

Paylaşımın ardından 0,16 dolara kadar yükselen DOGE fiyatı daha sonra stabil bir şekilde ilerlemeye devam etti. Ancak bu noktada Dogecoin’deki yükselişin, genel piyasa yükselişi ile aynı zaman denk geldiğini de ifade etmek gerekiyor.

Buna ek olarak DOGE fiyatı, Tesla’nın bazı ürünlerinde Dogecoin kabul edeceğinin açıklanmasından sonra 0,21 dolara kadar yükselmişti. Yani DOGE birkaç gün önceki fiyatının hala altında.

Dogecoin Fiyat Beklentileri

Dogecoin 2021 yılında adından en sık söz ettiren kripto para birimlerinden biri oldu ve sosyal medyanın da desteğiyle büyük bir artış yakaladı. Coingecko’dan elde edilen bilgilere göre piyasa değeri bakımından en büyük 11. kripto para konumunda yer alıyor.

Son 24 saat içinde %1,2 artış yaşayan DOGE, son 1 ay içinde de %2,5 değer kaybetti. Ancak Dogeceoin’in bir yıllık artış performansının %1.714 seviyesinde olması hala dikkatleri çekiyor.

Buna ek olarak DOGE savunucuları her ne kadar mem coin’in 1 dolara ulaşacağını ifade etmiş olsa da DOGE bu hedef henüz ulaşabilmiş değil. Şaka coin rekor seviyesini 8 Mayıs 2021’de 0,78 dolar ile gördü. ATH seviyesinin çok altında işlem gören Dogecoin’in yeni bir rekor kırması için ciddi bir artış yakalaması gerekiyor.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin ve Altcoin’ler: BTC ve Altcoin’ler Ne Zaman Yükselişe Geçecek?

Sonraki Haber

SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Regülasyonlarının Ana Temasını Aktardı

İlgili Haberler