Dogecoin (DOGE) Bu Fiyattan Satın Alınır Mı?

Fatih Uçar

Kripto paralar yönünü yeniden aşağıya çevirmişken meme coin kralı bugün yüzde 15 fiyat artışı yaşadı. İşlem hacminde de ciddi artış yaşayan Dogecoin bugün 1,5 milyar doların üzerinde işlem hacmi gördü. Uzun süredir piyasadaki toparlanmadan yeterince yararlanamayan Dogecoin’in artık yükselmesi bekleniyordu. Peki artık hareket başladı mı?

Dogecoin (DOGE)

Köpek temalı şaka coini DOGE, son 24 saat içinde 1,5 milyar dolardan fazla işlem hacmiyle en büyük 10 kripto para arasına geri döndü. CoinMarketCap’e göre Dogecoin’in fiyatı, son 24 saatte 0,075 dolar ile 0,088 dolar arasında hareket etti. Fiyat marjı, son 24 saatlik dönemde 1,5 milyar doları aşan pazar hacminde %10’luk bir artışla, yazı yazılırken %15 fiyat artışına işaret ediyor. Geçen hafta, Dogecoin geliştiricilerinin gelişmiş kullanım durumları ile ilgili son duyuruları nedeniyle, DOGE’nin fiyatı Cardano‘dan daha fazla uygulamaya sahip olma ihtimalinin yüksek olduğuna dair medya raporlarının ardından yükselmeye başladı.

Dogecoin geliştiricileri platformu blockchain tabanlı uygulamalar için uyumlu hale getirmek istiyor. Eğer ağ üzerinde kolay biçimde dApp oluşturulabilirse Dogecoin topluluğunun desteğiyle bu uygulamalar yoğun biçimde kullanılabilir. Doğal olarak DOGE fiyatının da artması gerekir. Üstelik Elon Musk geçtiğimiz yıldan bu yana böyle geliştirmelerin olması gerektiğini söylüyor.

Dogecoin (DOGE) Fiyatı

Eylül ortasında yapılması beklenen Ethereum birleşmesi altcoin pazarının Temmuz ayından bu yana toparlanmasına neden oldu. Fakat Dogecoin bu süreçte sakin kaldı. Kısa vadede birçok analist DOGE fiyatının 0,1 dolara kadar tırmanmasını bekliyor. Ancak bugün aşılan 0,088 dolar üzerinde kapanışlar görülmeli. Bu seviyeyi geçerse, yeniden test eder ve ardından daha yükseğe sıçrarsa, bu daha fazla yatırımcının Dogecoin’e giriş yapmasını sağlayabilir.

Son direnç kırılımı 0,077 dolar bölgesindeydi. Fiyatın 0,082 ve 0,072 dolar desteklerini kaybetmemesi gerekiyor. Meme coin kralı yazı hazırlandığı sırada bu destek bölgelerinin üzerinde alıcı buluyor. İşlem hacmindeki artış devam ediyor ve günlükte %100’e ulaşmak üzere. Belki de 0,01 dolar desteğinin Elon Musk eliyle aşılması gerekir, ilerleyen saatlerinde Dogecoin yatırımcılarının gözü Twitter uygulamasında olacak.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

NFT Yatırımcılar Dikkat! Ünlü İsimler Zan Altında!

Sonraki Haber

Bitcoin Kısa Vadede Nereye Gidecek: Durum Hala Belirsiz!

İlgili Haberler