Dogecoin Balinalarının Hareketleri ve Fiyat Tahminleri

Bitcoin Haber

Bitcoin’in 35.000 dolar civarında seyretmesine rağmen bazı altcoinlerde çift haneli artışlar yaşanıyor. Dogecoin (DOGE) bu duruma istisna olarak karşımıza çıkıyor. DOGE’nin on-chain verilerinde ve fiyat grafiğinde son birkaç gündür yükseliş eğilimi gözlemleniyor. Peki Dogecoin için fiyat hedefi ne olabilir ve yatırımcılar ne bekleyebilir?

Yakın zamanda Dogecoin balinalarının bir haftadır birikim yaptığını belirtmiştik. IntoTheBlock verilerine göre, en az 100.000 dolarlık DOGE tutan balinaların birikimi 7.65 milyardan 9.35 milyar DOGE’ye çıktı. Bu durum, kripto balinalarının geçen ay yatırımlarını önemli ölçüde artırdığını gösteriyor.

Madenci satışlarının azalmasıyla iyimserlik daha da güçleniyor. Balina birikimlerindeki bu önemli artış genellikle fiyatın daha da yükselmesini sağlar. Ancak, güçlü talebe rağmen henüz bu talebi karşılayacak bir fiyat toparlanması görmüş değiliz.

Whale’lerin talebi ve madencilerin satış durdurması ile birlikte spot piyasalarda da talep güçleniyor. Binance ve Coinbase dahil olmak üzere 10 kripto borsası sipariş defteri verilerine göre, boğalar mevcut fiyatlardan 872.000 DOGE satın almak için aktif emirler yerleştirdi. Öte yandan, satıcılar 810 milyon DOGE’u satışa hazır tutuyor.

Dolayısıyla, mevcut talebin altında satışa hazır arz bulunduğundan, fiyatın bir nedenle daha yükselmesi gerekiyor. Mevcut Dogecoin yatırımcıları, maliyeti 0.081 dolar olan 18 milyar DOGE tutuyor ve bu durum, fiyat artışının 0.081 dolarda satış dalgasıyla karşılaşabileceğini gösteriyor. Ancak, kripto balinaları Dogecoin almaya devam ederse, fiyat rallisi tahmin edildiği gibi 0.1 dolar seviyesine ulaşabilir. Peki ya tersi bir senaryo? DOGE fiyatı için 0.066 doların altında kapanışlar boğa hissiyatını tersine çevirebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

CELO Coin: Mobil Ödeme Odaklı Kripto Para

Sonraki Haber

Dogecoin Balinalarının Hareketliliği ve Fiyat Beklentileri

İlgili Haberler