DOGE Kurucusu ve Tesla CEO’su Karşı Karşıya

İlayda Peker

Milyarder Elon Musk ve Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Jackson Palmer, Palmer’ın Twitter botlarını basit bir Python komut dosyasıyla kaldırabileceği iddiası üzerine sosyal medyada karşı karşıya geldi.

Musk ve Palmer

Avustralyalı Palmer bir röportajda, kullanıcıların tehlikeye karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirtmenin bir yolu olarak, dolandırıcılık tweet’lerine yanıtları otomatik olarak tweetleyebildiğini söyledi. 30 Mayıs’ta Crikey haber kaynağına Musk’ın kendisine bu özelliği almak için ulaştığını, ancak milyarderin teknik bilgisinin çok yetersiz olduğunu ve onu nasıl çalıştıracağını bilmediğini iddia etti.

Palmer, bir yıl önce SpaceX’in kurucusuna, “bir gün vaat ettiğini yerine getirebileceği umuduyla bir vizyon satan, ancak bunu bilmeyen bir dolandırıcı” dediğini de ifade etti.

Musk ise bu duruma sessiz kalmadı ve 31 Mayıs’ta Twitter’da Palmer’a deyim yerindeyse ateş açtı. Palmer’ın kodunun Twitter bot sorununu çözme vaadini yerine getiremeyeceğini öne sürerek, “Çocuklarım 12 yaşındayken daha iyi kod yazıyordu” sözlerini kullandır.

Buna ek olarak Musk, Palmer’a senaryoyu herkese açık hale getirmesi için meydan okudu ancak Palmer henüz böyle bir adım atmadı.

Musk’ın Twitter’ı Satın Alması

Bunlara ek olarak 17 Mayıs’ta Musk, Twitter CEO’su Parag Agrawal platform kullanıcılarının %5’inden daha azının bot olduğuna dair kanıt göstermedikçe Twitter’ı satın alma anlaşmasının “ilerleyemeyeceğini” tweetledi.

Palmer’ın Musk’la olan karşıt ilişkisi ise Musk’ın Twitter’ı gerçekten satın almaktan ziyade yok etmeyi amaçladığını iddia ettiği Crikey ile yaptığı röportaj sırasında çok açıktı. Musk’ın aslında sadece Twitter’ı aslında çok daha düşük bir fiyata indirmeyi isteyebileceğini ve yaptığı şeyin de bu olduğunu ifade etti.

DOGE’nin kurucu ortağı, 2015 yılında projeden ayrıldı ve geçen yıl adaletsiz bir “zengin figürler karteli” olarak nitelendirerek tüm kripto endüstrisi için ciddi bir eleştiride bulundu. Bu arada Musk, memecoin’in en büyük savunucularından biri ve Dogecoin‘in CEO’su olarak adlandırılıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra UST Çöküşüyle Harekete Geçiyorlar!

Sonraki Haber

Bu Altcoin’de Volatil Fiyat Hamleleri Görülüyor!

İlgili Haberler