Dikkat: Bu Token 12 Saatte Yüzde 4.000 Arttı!

İlayda Peker

DeFi token’ları ile ilgili bir ayı piyasası başladığı yönünde korkular vardı. Ancak piyasaya yeni sürülen bir DeFi token’ı ayı piyasası ile ilgili herhangi bir korkuya yer olmadığını ortaya koydu. Ethereum tabanlı bir yield-farming token’ı olan CORE, DeFi yatırımcılarının yeniden heyecanlanmasını sağladı.

Core Vault

Söz konusu token, piyasaya sürüldükten 24 saat sonra 40 milyon dolarlık piyasa değeri elde etmeyi başardı. Ancak hemen sonrasında %70’lik bir düşüş yaşadı.

Son haftalarda DeFi yield-farming popülerliğini kaybetmeye başladı. Yield-farming’in sayısız bireysel katılımcısıyla kalabalıklaşması ve hatta kripto fonlarının dahil olması nedeniyle getiriler azaldı. Ayrıca Curve DAO Token, SushiSwap ve diğer önemli Defi token’larının fiyatlarında da düşüşler yaşandı.

Yield-farming’in kalabalık bir işlem alanı haline gelmesinin yanı sıra temelde yatan token’ların enflasyona neden olmasıyla ilgili bir sorun da bulunuyor. Bu da kullanıcıların farming yapmaya teşvik edildiği ve ardından bu token’ları mümkün olan en kısa sürede sattığı anlamına geliyor.

CORE Vault veya cVault Finance, yield-farming alanındaki paradigmaları değiştirmeye çalışan yeni bir DeFi projesi olarak karşımıza çıkıyor. CORE, mevduatlar üzerinden sunulan getirinin, CRV’yi yetiştirmek için sermaye kullanmak gibi özerk mahsul yetiştirme stratejileri yoluyla elde edildiği, enflasyonist olmayan bir yield-farming projesi olarak tanımlanıyor. Bu, yearn.finance‘ın sahip olduğu sisteme son derece benzer bir sistem.

Bu projenin kendisini yearn.finance’ten ayırmaya çalıştığı yer ise bu stratejilerden elde edilen karın daha sonra mevduat sahiplerine dağıtılan CORE token’ını satın almak için kullanılmasında yatıyor.

24 Saatte Büyük Artış

Token’ın satış öncesi etkinliğinde 10.000 token dağıtıldı ve CORE 100 dolarlık bir başlangıç fiyatı elde etti. Böylece piyasa değeri 1.000.000 doların üzerine çıktı. Özellikle önde gelen isimlerin projeden bahsetmeye başlaması ile token’ın fiyatında da yükseliş yaşanmaya başladı.

İşleme başladıktan yaklaşık 12 saat sonra kripto para 4.000 dolarlık fiyat seviyesine ulaştı ve 40 milyon dolarlık piyasa değeri elde etmiş oldu. Yani başlangıç fiyatının yüzde 4.000 üzerine çıktı.

Her ne kadar klasik bir şekilde CORE sonrasında %70 gerilemiş olsa da piyasa değeri hala 10 milyon doların üzerinde.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

KuCoin Saldırganları Harekete Geçti: Bu İki Token’da Büyük Düşüş Var!

Sonraki Haber

MedicalVeda, DeFi Tabanlı Tıbbi Sağlık Hizmetleri Protokolünü Duyurdu

İlgili Haberler