Dikkat: Bu Altcoin’ler Bitcoin’i (BTC) Takip Ederek Yükselmeye Başladı!

İlayda Peker

Uzun zamandır, özellikle DeFi token’larında yaşanan düşüşlerin ardından tüm gözler Bitcoin’deydi. Dolayısıyla yıl başından bu yana kripto para piyasasındaki ilginin odak değiştirdiğini ifade edebiliriz. Ayrıca bu noktada Bitcoin’in de üzerinde çektiği ilgiyi layıkıyla karşıladığını belirtmek gerekiyor.

Bunun yanı sıra Bitcoin’in iyi bir performans sergilediği son günlerde altcoin’lerin düşüş eğiliminde olduğunu görüyoruz. Özellikle BTC fiyatı 12.000 doların üzerine çıkıp yükselişini 13.000 dolara devam ettirdiğinden beri bazı altcoin’lerin %15’e kadar geri çekildiğini görüyoruz. Ancak son grafikler işlerin değişmeye başladığını gösteriyor olabilir

Bu Altcoin’lere Dikkat

Ortaya çıkan son veriler Bitcoin dün yükseliş eğilimindeyken DeFi token’larının da silkelenip kendilerine geldiğini ve bazılarının %8’e kadar artışlar kaydettiğini gösteriyor. Bunun yanında piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) hala Bitcoin’in altında performans sergiliyor.

Ren Network’ün REN token’ı, Ampleforth (AMPL), Aave (AAVE) ve Chainlink (LINK) son 24 saat içinde yaklaşık %10 artış performansı sergiledi. Bu süreç içinde Bitcoin’in %8 ve Ethereum’un %6 gibi yükselişler yaşadığı göz önüne alındığında altcoin’lerin nihayet BTC fiyat artışına tepki vermeye başladığını görebiliriz.

Aslında BTC’nin hafta başından bu yana sürdürdüğü yükseliş eğrisinin yanında altcoin’lerin hemen tepki vermemiş olması altcoin yatırımcılarının endişelenmesine sebep olmuştu. Dolayısıyla bu son artışların bahsi geçen endişeleri azalttığı da düşünülebilir.

DeFi ve Ethereum

Kripto varlık analisti Qiao Wang Defi ile ilgili yaptığı açıklamalarda, artışların kurumsal ilgiden kaynaklanıyor olabileceğini ifade etti. Wang’ın açıklamalarına göre, Silikon Vadisi sonunda DeFi piyasasını keşfetti ve BTC ve ETH’da da olduğu gibi DeFi konusunda da geç kaldılar.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 21/10/2020

Sonraki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 22/10/2020

İlgili Haberler