Dijital Ticaret Odası, Binance – SEC Davasında Destek Sunuyor

Bitcoin Haber

Dijital Ticaret Odası, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Binance arasındaki davada, Binance’e destek vererek amicus brief sundu. SEC’nin, yetkisini aşarak kripto para endüstrisini düzenleme girişimini sonlandırılmasını hedefleyen Dijital Ticaret Odası, aynı zamanda SEC’nin yaptırım yoluyla düzenleme girişimlerinin de durdurulmasını talep etti.

Dijital Ticaret Odası’nın 19 Ekim’deki mahkeme başvurusunda, SEC’nin Binance’e açtığı davanın reddi için amicus brief sunduğu belirtildi. Bu durum, SEC’nin kripto para sektörünü yaptırım yoluyla düzenlemeye çalıştığını ve bu yaklaşımının kripto para inovasyonunu denizaşırı ülkelere ittiğini işaret etti.

Dijital Ticaret Odası, SEC’nin kripto paraları birer menkul kıymet olarak sınıflandırmak ve kripto şirketlerini cezalandırmak için uygulama yoluyla düzenleme yaklaşımını eleştirdi. SEC’nin yaklaşımının, inovasyonu engellediğini ve kripto şirketlerini denizaşırı ülkelere taşınmaya zorladığını belirtti. Ayrıca, SEC’nin ABD Kongresi’nden yetki almadan hareket ettiğini ve bu durumun piyasayı ve paydaşları risk altına soktuğunu ifade etti.

Dijital Ticaret Odası, mahkemeden SEC’nin yargı yetkisi dışında hareket ettiği, varlıkların menkul kıymet olmadığı ve kripto para işlemlerinin Borsa Yasası Kayıt gereklilikleri kapsamına girmediği gerekçeleriyle davanın reddini talep etti.

Binance ve CEO’su Zhao ile Binance.US, SEC’nin yargı yetkisini aştığını öne sürerek davanın reddi talebinde bulundular. Binance.US, SEC’nin belge keşfi ve ifadelerle ilgili son taleplerinin mantıksız olduğunu belirtti. Ayrıca, Binance ve Binance.US’nin belgeleri mühürlenmiş şekilde sunmak için izin talebinde bulunduğu bilgisi paylaşıldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Analist Bitcoin ve Rollbit (RLB) İçin Kritik Seviyeleri Açıkladı

Sonraki Haber

Google Cloud, Web3 Alanında MultiversX ile İşbirliğine Gidiyor

İlgili Haberler