Devrin Ardından Circle’ın CEO’su Değişiyor

İlayda Peker

Cointelegraph’ın haberine göre ödeme şirketi Circle, 2020’nin başında asıl kurucularından birinin görevinden ayrılmasının ardından yeni bir CEO ile çalışmaya başlayacağını açıkladı.

CoinDesk’in 5 Aralık’ta paylaştığı haberlere göre şirketin kurucu ortağı Sean Neville, Ocak ayında direk olarak şirketin CEO’luk görevine başlayacak.

Sean Neville

Neville, 2013 yılında Jeremy Allaire ile birlikte Circle’ı piyasaya sürdü. Ardından Poloniex’in de satın alınmasının dahil olduğu büyük adımlara öncülük etti.

Bilindiği gibi Circle son zamanlarda Poloniex’i elden çıkardığı haberleriyle sıklıkla gündeme geliyor. Neville ise mevcut durumları gerçekleşen olaylar neticesinde “doğal sonuçlar” olarak değerlendiriyor.

Bunların yanında Neville, şirketin yerel stablecoin birimi USD Coin’i (USDC) üreten Circle ve kripto para borsası Coinbase’in arasındaki proje Center ile çalışmalarına devam edeceğini de ifade etti.

Bunların yanında Nevile’in CEO’luğu henüz kesin olarak gerçekleşmedi. Yani şimdilik “Circle’ın CEO’su Sean Neville” gibi bir ünvan kullanılamıyor.

Circle’da Çok Şey Değişiyor

Circle’ın, 400 milyon dolara satın aldığı Poloniex’in satması sessiz sakin gerçekleşmedi. Örneğin, artık Amerika Birleşik Devletlerin’deki yatırımcılar platformu kullanamayacak. Bunun yanında daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi paralarını çekmeyen müşterilerin fonlarına el konulabileceği belirtilmişti. Circle, çekimi talep edilmeyen varlıkların yürürlükteki düzenlemelere göre devlet hükümetlerine gönderilebileceğini belirtti. Yapılan açıklamalara göre Poloniex ABD müşterileri bahsi geçen durum nedeniyle, 16 Aralık’tan önce fonlarını geri çekmek zorundalar.

Bunların yanında Circle’dan ayrılan bazı yöneticiler de kendi kripto para platformlarını kurmak için girişimlere başladıklarını açıkladı.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Geleneksel Finansal Sistem: “Kusura Bakmayın, İşleminizi Şu Anda Gerçekleştiremiyoruz”

Sonraki Haber

XRP/USD Teknik Analizi, Ripple Fiyat Tahmini

İlgili Haberler