Dev NBA Ekibi, Dogecoin ile Ödeme Yapanlara Ödül Dağıtıyor

Mert Bahçe

NBA ekiplerinden Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Dogecoin (DOGE) ile yapılan ödemeleri destekleyerek ödüllendirme planını açıkladı. Dallas Mavericks, NBA’de Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk takım olmuştu. Milyarder isim Mark Cuban’ın Dogecoin destekçisi olduğu biliniyor.

Mavericks Ürünlerini Dogecoin İle Alan Taraftarlara Ödül

Mavs Cryptomania programı, fanların resmi Mavericks ürünlerini Dogecoin ile yapması halinde birtakım hediyeler içeriyor. Programın 13 Ağustos’tan 20 Eylül’e kadar süreceği açıklandı. Programdan yararlanmak adına taraftarlar en az 150 dolarlık harcamasında Dogecoin kullanırsa 25 dolarlık hediye kartı kazanma şansına sahip olacak. Bunun yanı sıra ödüllerin arasında Dallas Mavericks iç sahasında oynanan maçta taraftarlar suit veya ön sıralarda yer alan koltuklarda maç izleme keyfine erişecek.

Ödül programı açıklandıktan kısa bir süre sonra Cuban, Mavericks’in bugüne kadar 20.000’den fazla Dogecoin işlemi tamamladığını duyurdu. Mark Cuban, bir ödeme yöntemi olarak Dogecoin’in mükemmel bir araç olduğunu aktarmıştı. Tüm bu Dogecoin uğraşlarına rağmen geçtiğimiz gün varlıklarını açıklayan fenomen isim, büyük tepki toplamıştı.

Cuban, Desteğine Rağmen DOGE Yatırımı Yapmadı

Ünlü milyarder isim Mark Cuban, bir süredir Dogecoin ile ilgileniyor. Dallas Mavericks sahibi ve Shark Tank yıldızı popüler isim, Dogecoin hakkında tweet’leriyle ve ilginç demeçleriyle tanınıyor. Dogecoin topluluğunun sevdiği bir isim olan Mark Cuban, DOGE yatırımlarını açıklamasının ardından tepki çekti.

Cuban, Mavericks satışlarında Dogecoin’i ön plana çıkarmakla uğraşırken kendi yatırımlarını açıkladı. Milyarder iş insanı 500 dolardan daha az bir miktarda DOGE sahibi olduğunu belirtti. Mavericks mağazalarındaki toplam satışdan 15.000 dolardan az gelir elde ettiğini aktaran Cuban, şahsen 494 dolarlık Dogecoin yatırımı olduğunu açıkladı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BitMart Exchange’de Listelenen Polker’den (PKR) Play-to-Earn Oyunu

Sonraki Haber

CBDC Çalışmaları Hız Kazanıyor: 4 Bankadan Ortak Çalışma!

İlgili Haberler