Dev Kripto Para Borsası Binance, Kripto Hizmeti İçin Bu Ülkeden Lisans Aldı

Mert Bahçe

Dev kripto para borsası Binance, kripto para işlemleri için Kanada finansal denetleyicisinden onay aldı. CEO Changpeng Zhao tarafından günün erken saatlerinde paylaşılan tweet’e göre Binance, yetkililerden onayı almayı başardı.

Binance, Kanada’da Lisans Onay Aldı

Binance’in 24 Aralık’taki başvurusuna göre Binance Canada Capital Markets bir Para Hizmeti İşletmesi (MSB) olacak ve dijital varlıklar, para transferleri ve borsa işlemleri resmiyet kazanacak. Binance’in Kanada’daki yerel varlığının 1 Aralık’ta kurulduğunu ve mevcut lisansının 2024’ün sonuna kadar geçerli olduğu belirtildi.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Kanada’daki gelişmenin ardından küresel çaptaki genişleme operasyonlarında büyük bir adım atmış oldu. Binance geçtiğimiz dönemde kullanıcı bilgilere ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) düzenlemeleriyle ilgili yasalara uymadığı iddiasıyla hedef haline gelmişti. Dev borsa dünyanın birçok ülkesinde yasal sorunlarla karşı karşıya kaldı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Görüşleri

CEO Changpeng Zhao’nun belirttiği üzere merkezi otoritelere karşı stratejisini değiştiren ekip, finansal denetleyicilerle birlikte çalışma yöntemine geçiş yaptı. Sıkı bir politika izleyen Binance, kripto para ekosistemindeki bazı isimlerden eleştiri almıştı. Konu hakkında CZ’nin şu demeci dikkat çekti: “Aşırı derecede bir düzenleme, sektörü yerel pazarda öldürecektir. Dolayısıyla yerel pazarın bir sonraki FinTech evrimini kaçırmasına neden olabilir.”

CZ, Binance’in küresel olarak düzenleyicilerle iş birliği içerisinde çalışarak sektördeki düzenlemeleri memnuniyetle karşıladığını da sözlerine ekledi. Ek olarak Changpeng Zhao, geçtiğimiz dönemde regülasyon operasyonlarındaki zorluk nedeniyle CEO’luk görevini bir başkasına devredebileceğini belirtmişti.


Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Düzeltmeden Sonra Yönü Yeniden Yukarı Çevirdi

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatında Önemli Seviyeler: ETH Ralliye Başlayabilir Mi?

İlgili Haberler