DeFi Token’ları Geri Mi Dönüyor: Bu DeFi Projesi Yeni Bir Rekora İmza Attı

DeFi Token’ları Geri Mi Dönüyor: Bu DeFi Projesi Yeni Bir Rekora İmza Attı

2020 yılına merkezsiz finans (DeFi) token’ları damga vurmuştu. 2020’nin son zamanlarda durulan token’lar yeniden harekete geçmiş gibi görünüyor. Ethereum işlem ücretleri bir kez daha yaz aylarında görülen seviyelere geri dönerken, AAVE, Yearn.finance (YFI), SUSHI ve diğer DeFi token’ları Bitcoin’i yeniden geride bırakmaya başladı. Buna ek olarak ortaya çıkan verilere göre DeFi platformlarının kullanımı da artmaya başladı.

SushiSwap’te Rekor

Elde edilen son veriler, SushiSwap günlük hacim rakamının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor. DeFiance Capital’de bir yatırım analisti olan Darryl Wang’ın belirttiği gibi, SushiSwap’teki günlük işlem hacmi 355 milyon dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Öte yandan yedi günlük takip eden hacimler 1,26 milyar dolara ulaştı ve SushiSwap’i en popüler merkezi olmayan borsalardan biri haline getirdi. Bu rakamı yıllık olarak belirleyen SUSHI staker’ları yılda 33 milyon dolar ücret kazanıyor.

SushiSwap ve 2021 Beklentileri

SushiSwap‘in yakında 2021 yol haritasını ve planlarını yayınlaması bekleniyor. Bu planlar içinde yatırımcıların çok sayıda varlıkta merkezi olmayan bir şekilde short ve long pozisyonlar almasına olanak tanıyan bir para piyasası çözümü olan BentoBox hakkında daha fazla bilgi içermesi bekleniyor. Analistler, bu lansmanın SUSHI‘ye değer katacağını, çünkü staker’ların zaman içinde daha fazla temettü biriktirmesine izin vereceğini düşünüyor.

Ayrıca önümüzdeki aylarda bir SushiSwap v2 için beklentiler var, ancak bunun SUSHI için ne anlama geldiği şu anda belirsiz.

Mithril Cash Etkisi

SushiSwap’in işlem faaliyetlerinde büyümeyi sağlayan faktörlerden biri Mithril Cash olarak karşımıza çıkıyor. Mithril Cash, Basis Cash protokolünün bir fork’u. Basis Cash, teminatsız bir stablecoin oluşturmaya çalışan bir stablecoin projesi olarak tanımlanıyor.

Bunların yanında Mithril Cash, bir fork olmasına rağmen son derece güçlü bir lansman gördü.

Proje başladığında Twitter’da çok az kişi projenin adını anarken, sözleşmeler beş dakikada 100 milyon doları, iki saatte 400 milyon doları ve 12 saatten daha kısa sürede 1 milyar doları aştı. Zirvede projeye 1,4 milyar doların üzerinde fon yatırıldı.

Bunlara ek olarak altcoin’lerde yükselişin sürmesi halinde DeFi token’larının da yeniden kendilerini göstereceği ve belki de yeni rekor seviyeler imza atacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.