CZ: Bağışlar ve Stablecoin’ler Benimsenmeyi Arttıracak

İlayda Peker

Virtual Blockchain Week’te konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), stablecoin’lerin ve kripto paralarla gerçekleştirilen yardım girişimlerinin benimsenmeye büyük katkı sağlayacağını dile getirdi. CZ ayrıca Binance Academy’nin Çin hükümet kurumlarıyla Blockchain projeleri üzerindeki çalışmaları üzerine de yorumlar yaptı  ve Binance’in ülkenin düzenleyici stratejisinin şeklini etkileyebileceğini umduğunu açıkladı.

Kripto Yardım Projeleri

Virtual Blockchain Week’de gerçekleştirdiği online konuşma sırasında CZ, kripto para tabanlı yardım programlarının dünya çapında anlamlı bir şekilde kripto para birimi benimsemesini sağladığını iddia etti ve “Eğer kripto para ile bağışta bulunacaksanız gidip bir cüzdan almanız veya bağışı kabul etmek için bir borsada hesap açmanız gerekecek. Bu tür bir kabul birçok insan için olumlu bir ilk temastır. Böylece benimsenme artar.” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte CZ, yardım kampanyaları sayesinde birçok ülkede çok iyi karşılandıklarını ifade etti ve şu sözleri kullandı:

Ayrıca yardım kampanyalarının Binance itibarına da yardımcı olduğunu görüyoruz. Hayır girişimiyle birçok ülkede çok daha iyi karşılandık.

Stablecoin’ler ve Benimsenme

CZ Cointelegprah’a yaptığı açıklamalarda ise stablecoin’ler sayesinde hem işletmeler hem bireysel kullanıcılar arasında kripto para birimi benimsenmesinin artacağını ifade etti.

Öte yandan CZ, stablecoin’leri “ara adım” olarak tanımlıyor. Geleneksel para cinsinden token’ların, kripto para kabul etmek isteyen ancak masrafların geleneksel para kullanarak karşılanması gereken bireyler ve işletmeler için bu sorunu çözdüğünü iddia ediyor.

Bunun yanında Binance’in Şanghay’da yeni piyasaya sürülen Blockchain Araştırma Enstitüsü için planları hakkında sorulduğunda CZ, enstitünün Çin’in merkezi hükümetinin yanı sıra dağıtık defter teknolojileri (DLT) için de uygulamaları araştırmaya odaklanacağını belirtti.


Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yükseliyor, Borsalar Rekor Kırıyor, Piyasayı Ne Bekliyor?

Sonraki Haber

Türk Bitcoin Borsaları İşlem Hacmi Altın Piyasasını 8’e Katladı

İlgili Haberler