Cryptex Borsasına Genel Bakış: Hangi Kriptolar Bulunuyor ve Nasıl Kullanılır?

İlayda Peker

Kripto para işlemleri günümüzde oldukça yaygın kullanılıyor ve doğru yaklaşımlar ile iyi karlar elde edilebiliyor: Dijital para birimlerinin değerleri sürekli değişiyor, yenileri ortaya çıkıyor ve zaman zaman bazılarının fiyatları birkaç kat artıyor. Bu noktada asıl sorunun ise kripto para birimlerinin nerede alınıp satılacağı olduğu ifade ediliyor.

Piyasada birkaç yıldır faaliyet gösteren eski kripto borsaları bulunuyor. Bunlardan birinin de Cryptex olduğu görülüyor. Yapılan açıklamalara göre Cryptex hem bir borsa hem de bir exchanger olarak hizmet veriyor.

Kripto Para İşlemi Yapmak İsteyenler İçin

Sitede mevcut coin’lerinizi başka bir dijital para birimine veya itibari paraya (Perfect Money cüzdanı) çevirebileceğiniz bir bölüm bulunmaktadır. Bunun yanında Cryptex’in özellikleri de şu şekilde sıralanıyor:

  • En iyi oranda para alma fırsatı
  • büyük rezervler
  • İngilizce ve Rusça bilen çalışanlar ile 24 saat destek hizmeti
  • Kişisel bilgiler paylaşılmadan sadece e-posta onayı ile gerçekleşen işlemler

Öte yandan kripto para oranları hakkındaki bilgiler sürekli güncellenmektedir. Her şeyden önce, insanlar Bitcoin alışverişinde bulunuyor ve gerçek bitcoin kuru Cryptex’te ana sayfada gösteriliyor.

Bitcoin Almak Ya Da Satmak İsteyenler İçin

Bazı borsaların tam kripto para işlemlerini engelleyen limitleri vardır. Cryptex’te ise e-cüzdanlardan ve banka kartlarından yapılan ödemelerin yanı sıra nakit de (on bir ülkenin para birimleri) kabul edilir. Ayrıca kripto para birimlerini tutmak için her birinin ayrı bir cüzdana ihtiyacı bulunuyor ve Cryptex güvenli ve güvenilir cüzdanlar sağlıyor.

Buna ek olarak bu, işlem platformunda kazanmak isteyenler için tek avantaj değil: Cryptex’te işlem yapmak için herhangi bir doğrulama gerekmiyor, pasaport bilgisi ve hatta isim belirtmeye bile gerek yok. İşlem yapmak ve para çekmek bir hesabınızın olması yeterli. Dolayısıyla Cryptex, kendinizle ilgili tüm bilgileri içeren doğrulamanın gerekli olduğu diğer benzer hizmetlerden oldukça farklıdır.

Öte yandan genellikle para çekme veya alım satım hacmi konusunda da sınırlamalar bulunuyor. Cryptex’te ise böyle bir kısıtlama bulunmuyor. İstediğiniz hacimde işlem girebilir ve istediğiniz tutarı çekebilirsiniz. Bunlara ek olarak likidite sağlayıcılarından da herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Ayrıca Cryptex veri güvenliğinin de sağlandığını belirtiyor. Cryptex’te hesabınıza güvenli bir şekilde giriş yapmanın birkaç yolu vardır: Google Authenticator uygulamasını kullanabilir ve telefonunuzdan girişi onaylayabilir, IP ile tanımlama ayarlayabilir, SMS ile giriş yapabilir veya e-postaya bir kod gönderebilirsiniz. Tüm bu önlemler, hesabınızı bilgisayar korsanlığından korumanıza yardımcı olacaktır.

Borsada Hangi Varlıklar İşlem Görüyor?

Cryptex’te Bitcoin, Litecoin, Monero, Tether ve diğer birçok kripto para biriminin yanı sıra ABD doları gibi varlıklar bulunuyor. Piyasaya genel bakış sayfasında, 1 dakikadan 5 güne kadar 10 zaman aralığının mevcut olduğu çizelgeleri bulabilirsiniz. Bunun yanında her bir döviz çifti için alış ve satış emirlerinin listesini ve en son işlemleri gösteren bir özet akış da yer alıyor.

Blog

Sitede ayrıca kripto para birimleri hakkında bir blog da bulunuyor. Burada işlemler, yatırımlar, kripto geçmişi, oranlarına ilişkin tahminler, teknolojilerin açıklamaları, stratejiler ve araçlar hakkında çeşitli yazarların makalelerini okuyabilirsiniz.

Yatırım yaparken güvenilebilecek önemli haberler de Cryptex’te bulunuyor. Bu haberlerde sadece kripto para birimlerine değil aynı zamanda cüzdanlar ve madencilik gibi bilgilere de yer veriliyor. Yapılan açıklamalara göre bazı kullanıcılar bu habere dayanarak varlık hareketleri hakkında kendi tahminlerini yapıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analistten Önemli Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Yorumu!

Sonraki Haber

Ünlü Finans Profesörü Bitcoin (BTC) Hakkında Görüşlerini Aktardı

İlgili Haberler