COVID-19 Sebebiyle Birçok Kripto Girişimi Zor Durumda

İlayda Peker

OnChain Capital kurucuları tarafından COVID-19 salgını dolayısıyla etkilenen girişimlere yardımcı olmak amacıyla kurulan bir acil yardım fonu olan Runway Fonu, başvuru sayısı sebebiyle “bir mahcubiyet yaşadığını” ifade ediyor.

Cointelegraph’ın haberine göre, CNBC Afrika’nın Kripto Yatırımları’na ev sahipliği yapan ve OnChain Capital ve Runway Fonu’nun kurucu ortağı Ran Neuner projenin zorlanan girişimlere yardımcı olma planları hakkında açıklamalar yaptı. Neuner yaptığı açıklamalarda fonun, tüm yetki alanlarındaki girişimlerden gelen başvurulara açık olduğunu ve yalnızca iki hafta içinde dünya çapında girişimlerden 400 başvuru aldığını dile getirdi.

Neuner’a göre fon, “hayal edebilebilenden çok daha fazla talep aldı”. Ayrıca Neuner Runway’in personelinin “her uygulamayı incelemek için farklı saat dilimlerinde günde 20 saat çalıştığını” da sözlerine ekledi.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Ne yazık ki, etkilenen girişim sayısı çok büyük, beklediğimizden çok daha fazla” ifadelerini kullanan Neuner sözlerine şu şekilde devam etti:

Zaten üç şirketle durum tespiti konusunda son aşamalardayız ve ilk yatırımları önümüzdeki hafta başında yapmayı umuyoruz.

Hedef: 100 Milyon Dolar

Fon, Neuner tarafından sağlanan 10 milyon dolarlık fon ve OnChain’in diğer kurucu ortağı Yossi Hasson gibi “yüksek net değerli bireylerin” katkılarıyla başlatıldı. Fon, gelecekte OnChain Capital’in yatırımcı ağından 90 milyon dolar daha toplamayı planlıyor. Neuner’ın açıklamalarında şu ifadeleri kullanıyor:

Önce para mı toplamalı mıyız yoksa fonu uı başlatmalıyız diye bir ikilemle karşılaştık. Mümkün olduğunca çabuk hareket etmeyi ve ardından yanıta dayalı olarak yükselmeye devam etmeyi seçtik. Söylemeye gerek yok, şimdi dışarı çıkıp daha fazla sermaye artıracağız. Potansiyel yatırımcılardan büyük ilgi gördük.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ray Dalio: “Nakit Çöp Oldu”

Sonraki Haber

Bir Kullanıcı Binance’in Gereksiz Olarak Hesabını Dondurduğunu İddia Ediyor

İlgili Haberler