COVID-19 Düşüşü, Bitcoin Yarılanmasına Bir Hazırlık  Aşaması Mıydı?

İlayda Peker

Bazı kripto para uzmanları koronavirüs salgını sebebiyle yaşanan son piyasa düşüşünün, yarılanma ile oluşacak riskleri azalttığını ve bir Bitcoin boğa koşusu için ortam hazırlamış olabileceğine inanıyor.

Chainalysis, COVID-19’un Bitcoin üzerindeki etkisini ve bunun gelecek için ne anlama geldiğini tartışmak için bir grup endüstri uzmanını çevrimiçi bir panelde bir araya getirdi.

Yarılanma ve COVID-19

CoinShares Araştırma Başkanı Chris Bendikson, Mart ayındaki son fiyat düşüşlerinin madencileri yarılanma öncesinde erken bir hazırlık içine sokmak için gerçekleştirildiğine inandığını ve bunun karlılıkları üzerindeki ani etkiyi azaltacağını dile getirdi. Öte yandan eski ekipmanlara sahip olanların zaten faaliyetlerini bırakmaya ya da ekipmanları yükseltmeye zorlandığını ifade eden Bendikson şu ifadeleri kullandı:

Sonuç, yarılanma gerçekleştikten sonra ve belki de aylarca potansiyel volatilite tehlikesi olan ekosistemde, madencilik endüstrisinin genel olarak daha düşük maliyet tabanıyla çok daha güçlü bir konumda olacağıdır.

Öte yandan Bendikson bu etkenlerin bir boğa koşusu için zemin hazırladığını da, “Madenciler yarılanmadan sonra ya da yarılanma sırasında ellerindeki coin’leri satmak zorunda kalmayacak (önceki düşüş sebebiyle). Böylece potansiyel olarak bir boğa koşusunun sinyallerini görmüş oluyoruz.”  sözleriyle ifade etti.

Bitcoin’e Neden İhtiyaç Var?

CoinShares Genel Direktörü Alex Laughton-Scott, krizin Bitcoin’in kullanım faydalarına ışık tuttuğunu açıkladı. “Temeller değişti mi?” sorusunu soran ve ardından kendi sorusunu cevaplayan Scott şu ifadeleri kullandı:

Kısa cevap şu olurdu: Kesinlikle hayır. Bu küresel kurulum, Bitcoin’i, Bitcoin’in kullanımlarını ve değerlerini bütünüyle gösterebilecek bir yapıdır. Orta vadede Bitcoin için hazırlanmış mükemmel bir fırtınaya şahit olabiliriz.

Kaynak: Cointelegraph


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Cash Yarılanmasından Sonra Neler Oldu?

Sonraki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 9/04/2020

İlgili Haberler