Counos Escrow Cüzdanı: Tamamen Güvenli Alım Satım Tecrübesi Sunuyor

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir..

Counos Crypto Escrow, güvenilir bir üçüncü partinin (MultiSig yani çoklu imza kullanan Cüzdan Özelliği) alıcı ve satıcı arasındaki ödeme işlemini güvenceye aldığı finansal kripto para sistemidir. Connos Escrow direkt olarak kripto para borsası Counos OÜ tarafından yönetilip işletilmektedir. Counos OÜ Estonya kayıtlı bir kripto para şirketi olup gerekli ve aşağıda belirtilen lisansları almıştır.

  • Sanal para birimi cüzdan hizmeti sunmak için gerekli FRK000735 numaralı lisans.
  • İtibari paraya karşı sanal para birimi alım satımı yapmak için gerekli FVR000842 numaralı lisans.

Counos Escrow özellikle yüksek miktarda para gönderme işlemleri için oldukça güvenli ve sıkıntısız bir sistem sunuyor. Birisi elindeki ürünleri veya hizmetleri satmak istediğinde ancak ödeme yapılmadan bunu teslim etmek istemediğinde, Counos’un eşsiz sistemi devreye giriyor. Birisi bir ürün veya hizmet satın almak istediğinde ancak ürün gelmeden parayı göndermek istemediğinde de aynı sistem çalışıyor. Counos Escrow, Multi Signature özelliğine sahip cüzdanları ve Counos Platformu tarafından sağlanan online ödeme hizmetleri ile Bitcoin, Counos Coin, Counos X gibi kripto para birimlerini de kabul ediyor ve online alışverişi kolaylaştırıyor.

Bu hizmeti ticari alım satım işlemlerinde endişenizi azaltmak için kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Counos Escrow tarafından desteklenen kripto para birimlerini kullanarak ödeme yapabilir ve işlemlerinizi üçüncü parti tarafından korunan bir şekilde oldukça güvenli gerçekleştirebilirsiniz.

Counos Escrow yüksek miktarda eşler arası kripto para alım satım işlemleri, Bitcoin OTC işlemleri, gayrimenkul işlemleri ve neredeyse bütün finansal alım satım işlemleri için kullanılabiliyor.

Counos Escrow sayesinde işlemler herhangi bir dolandırıcılık veya kandırılma riski olmadan gerçekleştirilebiliyor. Elinizdeki kripto para birimlerini kullanıp Counos Payment Gateway’den faydalanarak güvenli bir ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme yaparken Counos Escrow fonlarınızdan (Multi Signature cüzdanlarında tutulan) herhangi bir miktarı, alıcı veya satıcı onay vermeden harcamayacak veya kullanıma açmayacaktır.

Kripto para emanet cüzdanları aslında risk olmadan işlem yapabileceğiniz en güvenli ödeme yöntemidir. Counos Escrow’a gönderilen bütün fonlar Multi Signature özelliğine sahip cüzdanlarda güvenli bir şekilde tutulur ve ilgili cüzdanın toplamda 3 özel anahtarı bulunur. Bunların birisi alıcıda, diğeri satıcıda ve sonuncusu da üçüncü partide bulunur. Bütün işlemler escrow cüzdanının yetkilileri ile beraber gerçekleştirilir.

Escrow Cüzdan Yetkilileri Kimlerden Oluşuyor?

Counos Escrow’un bir anlaşmanın veya sözleşmenin yolunda gitmesinden sorumlu bağımsız temsilcileri bulunuyor. Söz konusu temsilciler yasal firmalardan ve avukatlardan oluşuyor. Counos Escrow’un bir temsilcisi direkt olarak şirketin kendisi ve şirket borsa ile cüzdan lisanslarını sağlıyor. Diğer escrow temsilcileri arasında resmi olarak Avrupa Birliğine kayıtlı hukuk firması Gh Legal S.R.O ve İsviçre içerisinde görev yapan bir avukat olan Cedric Scmid yer alıyor.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Sistem aslında oldukça basit bir çalışma prensibine sahip. İlk olarak Counos escrow internet sitesine giriyor ve tam KYC yapıyorsunuz. Bu aşamadan sonra bir sözleşme yani akıllı kontrat oluşturabilirsiniz. Bütün şartları belirleyip almak istediğiniz hizmeti seçiyorsunuz. Bunun yanı sıra Bitcoin ile ödemek istediğinizi de belirtiyorsunuz. Daha sonra kilometre taşı olarak belirtilen bazı adımlar belirliyorsunuz ve bunların hepsi tamamlanınca kontratınız tamamlanıyor. Bunu kontrol edip her şeyin ideal olduğuna karar verdikten sonra diğer tarafın e-posta adresini giriyorsunuz ve bunun devamında işlemlere yardımcı olup denetlemeyi üstelenecek escrow temsilcisini de seçiyorsunuz.

Kontratı imzaladıktan sonra Counos escrow diğer tarafa e-posta atıyor. Kişinin Counos Platform üyesi olup olmaması fark yaratmıyor çünkü e-posta içerisinde onları Counos Platformuna davet eden bir link ve KYC isteği de bulunuyor. Her şey yolunda gidip programcı da gerekenleri gerçekleştirdiğinde ve sizin de onayınız geldiğinde güvenle tutulan ödeme diğer tarafa aktarılıyor. Daha detaylı bilgi almak ve sistemi kullanmak için Counos Escrow platformuna göz atabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dijital Para Oyunları: Bitcoin, Dijital Dolar ve Yenilenen Libra

Sonraki Haber

Kripto Savunucuları Kripto Eleştirmenlerine Karşı!

İlgili Haberler