Çok Uluslu Bankacılık Devinden Kripto Cüzdan Hamlesi!

İlayda Peker

Bu haftanın başlarında, çok uluslu bankacılık devi Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA), entegre kripto para cüzdanını da içeren yeni bir dijital yatırım hesabını başlattı. Dijital kripto cüzdan ekleme hareketi, bankanın Haziran ayının başlarında denemeye başladığı saklama ve yatırım hizmetlerinin bir uzantısı olarak nitelendirilebilir.

Yeni Nesil Hesap

“Yeni Nesil Hesap” olarak adlandırılan hizmete erişmek için kullanıcıların 18 yaşını doldurmuş olması ve  Avrupa Birliği, Meksika, Kolombiya, Arjantin, Peru veya Şili’de ikamet ediyor olması gerekiyor.

Öte yandan basın açıklamasına göre, kullanıcıların USD, Euro veya İsviçre Frangı olarak en az 10.000 dolar yatırması gerekiyor. Çevrimiçi bir KYC formunun ve video doğrulamasının tamamlanmasının ardından kullanıcılar, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum‘u depolamak, satın almak ve satmak için BBVA kripto cüzdanlarını kullanabilirler.

Bunlara ek olarak BBVA İsviçre Müşteri Çözümleri Direktörü Javier Rubio konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “New Gen ile geleceği dönüştürmek için büyük potansiyele sahip yeni sektörlerin ilgisini çeken yeni bir yatırımcı türüne ulaşmak istiyoruz” sözlerini kullandı.

BBVA, Bitcoin ve Ethereum

BBVA’nın Yeni Nesil hesabı, kripto para birimlerinin yanı sıra  iklim değişikliği, yıkıcı teknolojiler ve otonom araçlar da dahil olmak üzere 11 farklı temada düzenlenen şirket ve fon kataloglarına erişim sağlayacak.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Yeni hesap, İsviçre bankacılığındaki en rekabetçi oranlardan birine sahip ve garanti ve güvence ile her müşterinin kendi ilgi alanlarına ve ilkelerine uygun olarak, engel veya engel olmaksızın yatırım yapabileceği çok sayıda fikir sunuyor.” sözleri kullanılıyor.

Öte yandan bu yılın çok başlarında, Goldman Sachs, Morgan Stanley, UBS ve diğer finans kurumları kripto tabanlı türev ve vadeli ürünler sunmaya başladı. Ancak, bu hizmetlerin neredeyse tamamına yalnızca akredite yatırımcılar tarafından erişilebiliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

The Bored Ape Yacht Club Tron’un Lansmanı Ne Vaat Ediyor?

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasaları Kırmızıya Boyandı! Coin Fiyatları Neden Düşüyor?

İlgili Haberler