Çok Konuşulan Counos Platformu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Counos Platformu ilk olarak 2017 yılında İsviçre içerisinde piyasaya sürüldü ve büyük bir takipçi ve üye ilgisine ulaştı. Platform sadece kazanç için değil aynı zamanda Dijital Varlıklara ve İş Dünyasına daha çok anlam katmak için de kullanıma açıldı.

Counos Platformunun parçası olduğunuzda dijital işlemleri yapmak ve küresel çapta finansal alım satım gerçekleştirmek oldukça kolay ve güvenli bir hal alacaktır. Birçok kullanıcı daha önceki kripto para platformlarından özellikle istikrarsız olmaları ve güvenlik konusundaki endişeleri yüzünden mutlu ayrılmadılar.

Counos’u diğer kripto para birimi işlem sağlayıcılarından ayıran nokta ise bunun finansal istikrarı olarak biliniyor. Uzmanlar borsa aracılığıyla sunulan kripto para birimlerinin güvenilir ve stabil kılabilmek için maksimum efor sarf etmekte.

Peki Counos Platformlarının para birimleri neler? Hadi bunlara bir göz atalım:

Counos Coin’leri yatırımcıların sahip oldukları gerçek varlıklardır. Bunlar en güvenli ve en istikrarlı kripto paralar olarak tanımlanabilirler. Platform her bir Counos Coin’inin performansının stabil olmasını ve tamamen güvenilir olmasını sağlıyor.

Counos Coin 

Counos Coin, tamamen bağımsız Scrypt Tabanlı Algoritma üzerinde kurulu olan oldukça önemli bir kripto para birimidir. Proof-of-Work teknolojisi bunun Bitcoin’e eşler arası ağ konusunda rakip olmasını sağlıyor. 21 Milyon Counos Coin kapasitesi bulunan projede 16,8 milyon birim çoktan kazıldı. Counos Coin ile dünyanın her yerine ödeme yapmak mümkün.

İster internetten altın alın isterseniz de Counos üyeleri arasında ödeme yapın, Counos Coin ile bunları kolaylıkla gerçekleştirebileceksiniz.

Counos Alıp Satma | Bölüm 1

Counos X 

Counos X, platformun gizlilik odaklı kripto para birimi olarak tanımlanabilir. Proof-of-Work tabanlı kripto para Litecoin standartlarında üretilmiştir.

Bunun 2,5 dakikanın altında inanılmaz bir işlem hızı bulunuyor ve tek bir günde maksimum 25 Counos X kazılabiliyor. İlk blok ise 0,035 coin veriyor. Kullanıcılar bu coin’leri daha sonra itibari para veya başka kripto paralar için kullanabilirler.

Stablecoin’ler

Counos’un sunduğu stablecoin’ler, kullanıcılara uzun süre stabil kalacak bir fiyat garantisi veriyor. Counos platformu bunları her biri için özel olarak belirtilen rezervlerle destekliyor ve değerlerini koruyor.

Counos Cash

Conus Cash 20 CHF oranını garanti ediyor ve bu da söz konusu kripto paranın mevcut en iyi stablecoin olduğunu gösteriyor. Litecoin’in kaynak koduna dayanarak geliştirilen coin tamamen bağımsız bir ağa sahip.

Counos Cash İsviçre Frangına endeksli ve bu sebeple her bir 20 CHF’ye 1 Counos Cash oranı sayesinde güvenli olarak birçok işlem yapılabiliyor. Şimdiden 21 milyon birim kazıldı.

Counos Gold 

Bu, çok sınırlı sayıda üretilen ve bağımsız güvenli ağa sahip olan bir kripto para birimidir. Her bir birim 1 Gram altına eşdeğer (CHF fiyatı bazında) ve bununla destekleniyor.

Fiziksel varlıklara ihtiyaç duymadan dünya çapında altın transfer edebilmek Counos Gold ile mümkün. Çok yakında Counos Gold’un bütün platform üyelerine açılacağı biliniyor.

Counos Silver 

Counos Silver Uluslararası Menkul Kıymet Tanımlama Numarası  (ISIS) kullanımı aracılığıyla geleneksel bankalarda depolanabiliyor. Her bir Counos Silver Coin gerçek 1 kilo gümüşün fiyatına eşdeğer. Bunlar Counos üyeleri için güvenli yerlerde ve kasalarda tutuluyorlar.

Counos U 

Counos U da Litecoin kaynak kodlarından oluşturuldu. Bu kripto para ABD içerisindeki kullanım için tasarlandı. Counos U, USD destekliyor ve 1 Counos U şu an için 100 USD’ye eşdeğer.

Counos E 

Counos E de Avrupa bölgesi için tasarlandı ve 1 Counos E’nin değeri şu an 100 Euro olarak gözüküyor. Bu da isteyenlerin rahatlıkla küresel ticarette Counos E kullanabilmesini sağlıyor.

Counos CAD

Bu kripto para özel olarak Kanada için tasarlandı. Her bir Counos CAD, 100 Kanada Dolarına eşdeğer ve isteyenlern bunu her tür alım satım için kullanabiliyor

Peki Counos Finansal Hizmetler konusunda  yatırımcılara neler sunuyor?

Counos Escrow 

Birçok kişinin bu platforma ilgi duyuyor olmasının temel sebebi Counos Escorw Hizmetleri olarak biliniyor. Kripto para içeren işlemler çoğunlukla dolandırıcılık riskine sahip ve Counos tam da burada devreye giriyor. Counos Escrow sayesinde hem alıcı hem de satıcı işlemi tamamladığını belirtene kadar hiçbir varlık tamamen iki taraftan birisine aktarılmıyor.

Küresel ödeme yapmak isteyen kullanıcılar Counos Escrow kullanarak işlemden tamamen tatmin olduktan ve istediğini aldıktan sonra ödeme yapabilir veya ürünü gönderebilir.

Counos Ödeme

Counos’un sunduğu ödeme kapıları modern online işletmeler için olmazsa olmaz konumunda. Kullanıcılar herhangi bir ödeme yaparken Counos Ödeme Kapılarından istedikleri kripto parayı seçerek ödemelerini daha hızlı ve güvenli yapabilirler. İşlem ücretleri hızlı bir şekilde hesaplanır ve ilgili işlem için ne kadar kripto para gerektiği bildirilir. Bunun yanı sıra cüzdan paylaşma veya buna benzer gereklilikler için QR kodları da kullanılabilmekte.

Counos Exchange 

Kullanıcıların kullanabileceği toplam 2 tip borsa bulunuyor.

1- Merkezi Borsa

Bu en güvenli küresel kripto para borsasıdır. Bu borsanın en büyük özelliği arayüzünün kullanıcı dostu ve kolay olmasıdır. Counos Centralized Exchange ile birçok işlem kolaylıkla yapılabiliyor.

2- Merkezsiz Borsa (DEX)

Kripto para yatırımcılarının mülkiyet hakkını uçtan uca koruyan merkeziyetsiz borsalar da oldukça popüler bir hal aldı. Counos Platformunun merkeziyetsiz borsası da itibari paradan kripto paraya çevirme, önde gelen bütün kripto paraları destekleme, sınırsız ticari hacim ve işlem seçeneği, sahte satış emirlerinin önlenmesi ve güvenilir dijital ödeme ile Counos Escrow hizmeti gibi özelliklerle öne çıkıyor.

Counos Cüzdanları 

Counos Platformunun üç farklı cüzdan tipi de bulunuyor ve bunlar şöyle sıralanabilir:

Counos Mobil Cüzdanı – Counos Temel Cüzdanı – Counos Kağıt Cüzdanı

  1. Android
  2. IOS

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
43
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH Teknik Olarak Güçleniyor, Fiyat Tepkisi Ne Olacak?

Sonraki Haber

Max Keiser Bitcoin Eleştirmenlerini Topa Tuttu

İlgili Haberler