CoinMarketCap’ten Tepki Çeken XRP Paylaşımı!

İlayda Peker

CoinMarketCap (CMC), piyasa veri sitesinin Ripple‘ın XRP’sinin gerçek bir kripto para birimi olmadığını tweet’lemesinden sonra bir tartışmanın merkezinde buldu kendisini.

XRP Gerçek Bir Para Birimi Değil Mi?

CMC, katılımcıların Bitcoin, BNB, Ethereum, XRP ve diğer kripto para birimleri arasında sahte olanı bulmasını gerektiren bir oyunun görüntüsünü paylaşmıştı. Tartışmalı tweet şimdi silinmiş olsa da kripto Twitter topluluğunun oyundaki her bir varlık hakkında konuşmasını sağlayacak kadar uzun sürdü.

CMC’ye göre, XRP gerçek olmayan bir kripto para birimi çünkü merkezi bir otorite tarafından yönetilip kontrol edildiğinden gerçek bir kripto para biriminin niteliklerine sahip değil. Bu noktada yapılan açıklamalara göre diğer kripto para birimleri merkezsiz bir şekilde insanların kripto para birimi olarak ilerlerken XRP bunu sağlayamadı.

XRP Topluluğundan Yanıt

Bu açıklamalar aslında şaşırtıcı olmaya bir şekilde XRP topluluğunun fazlasıyla dikkatini çekti ve deyim yerindeyse ciddi eleştirilere sebep oldu. Bir kullanıcı, sitenin “2018’in başlarında herhangi bir uyarıda bulunmadan XRP’nin hacim istatistiklerini Kore pazarlarından kaldırdığına” işaret etti. Ayrıca CMC’yi gizli amaçlarla FUD oluşturmakla suçladılar.

Başka bir kullanıcı da CoinMarketCap’i iki yıldan fazla bir süredir sayfasında XRP hakkında yanlış bilgi yaydığı için önyargılı olmakla suçladı. Binance Holdings’in CoinMarketCap’e sahip olması, bazılarının BNB’yi araştırmasına ve bunun merkezi olup olmadığını sormasına neden oldu.

Ancak CoinMarketCap bir hata olduğunu iddia ederek silinen tweet için özür diledi. Kripto veri sağlayıcıs, herhangi bir kripto para biriminin esasıyla ilgilenmediğini belirtti.Tweet’te  ayrıca, “Yeni bir ekip üyesi, diğer projeler hakkında yorum yapma politikamıza yeterince aşina değildi, ama şimdi öyleler! Tarafsız olmayı ve konuşmayı algoritmaların yapmasına izin vermeyi amaçlıyoruz.” sözlerini kullandı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Karşıtı Çin’de CBDC Çalışmaları Son Sürat Devam Ediyor

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Boğa Sezonu Ne Zaman Gelecek? Uzman Yorumları!

İlgili Haberler