CoinMarketCap’den Zor Günlerde Yüzleri Güldüren 1 Nisan Şakası

İlayda Peker

Bugün 1 Nisan yani tüm dünyada insanların birbirlerine şaka yaptıkları gün… Dünyaca ünlü kripto veri sitesi CoinMarketCap (CMC) de bu modaya ayak uydurmuş gibi görünüyor. CMC dün gece “Toilet Paper Token’ın” çok büyük hacimlere ulaştığını duyurdu ve yeni token’ı Bitcoin’in üzerine 0. sıraya yerleştirdi. Ayrıca kripto para birimlerini piyasa hacmine göre sıralayan platform token’ın “stokta kalmadığını” belirtti.

Zor Zamanlarda Biraz Gülümseme

Dünya 2020 başından bu yana çok zor zamanlardan geçiyor. Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almışken ve bu durumun en büyük etkilerini ekonomide görmeye devam ettiğimiz günlerde CMC’nin yaptığı bir nevi yüzlerde gülümseme oluşturdu.

Öte yandan Toilet Paper Token’a bakacak olursak, bu token da tam olarak salgın ortasında insanların davranışlarından ortaya çıkmış bir token… Hükümetlerin insanlara kıtlık yaşanabileceğini söylemesinin ardından insanlar marketlere akın etti ve en çok alınan şey tuvalet kağıdı oldu…

CMC de hem insanları biraz olsun gülümsetmek hem de belki de Toilet Paper Token’a dikkat çekmek için böyle bir yola başvurdu. CMC’nin paylaştığı veriye göre Toilet Paper Token, son 24 saat içinde %1,123.97 artışla 41.658.500.000 dolar hacimle 1.64 dolarlık fiyata ulaştı.

Detaylar

CoinMarketCap’de bir token’ın simgesine tıkladığınızda o token ile ilgili grafiklere, whitepaper’a ulaşabileceğini linklere ve genel bilgilere yönlendirilirsiniz. Ancak Toilet Paper Token simgesine tıkladığınız zaman token’ın “wipe paper’ına” ulaşıyorsunuz.

Blog yazısında tuvalet kağıdının tarihi detaylı bir şekilde anlatılıyor ve 2019 sonundan bu yana en çok stoklanan emtia olduğunun altı çiziliyor.

Ayrıca yine blog gönderisinde bir şaka olarak “1 Nisan’da “Shitake Borsasında” satın alınabilecek toplam 8 milyar token olduğu ifade ediliyor.

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 1/04/2020

Sonraki Haber

Ünlü Ekonomiste Göre BTC Fiyatının Önündeki Engel: Ölçeklenme Sorunu

İlgili Haberler