CoinMarketCap Kullanıcılarını Hem Eğitecek Hem Para Kazandıracak

İlayda Peker

CoinMarketCap, kripto para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kullanıcılar için tasarladığı platformu “CoinMarketCap Earn’ü” başlattı. Yapılan açıklamalara göre bu platform sayesinde kullanıcılar hem kripto para birimleri ile ilgili bilgi sahibi olurken hem de para kazanacak. Son zamanların en popüler DeFi token’larından biri olan Band Protocol (BAND) de platformda kullanılacak ilk kripto olacak.

Kripto Para Eğitimi

Son zamanlarda kripto para eğitimleri büyüyen bir trend haline geldi.

Haziran 2019’da kripto para borsası Coinbase de CoinMarketCp’in girişimine benzer bir girişimle, bir yandan kripto paralarla ilgili bilgi sağlarken bir yandan da kullanıcılarına ödeme yapmıştı. Kullanıcıların kripto para birimleri ile ilgili bilgi edinmelerini teşvik etmek amacıyla başlatılan programda Coinbase büyük başarılar elde etti.

Öte yandan CoinMarketCap de en çok kullanılan kripto veri sitesi olarak karşımıza çıkıyor ve bu nedenle yeni platformun büyük başarılar sergilemesi bekleniyor. Bu sistem sayesinde daha fazla kişi kripto paralar hakkında bilgi sahibi olacak, benimsen oranı artacak ve insanlar hem öğrenip hem para kazanacak.

Band Protocol CEO’su ve kurucu ortağı Sovaris Srinawakoon ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, CoinMarketCap’in kripto para alanında en büyük veri sağlayıcılardan biri olduğunu ve kullanıcılar için böyle bir girişimde bulunmalarının çok önemli olduğunu dile getirdi. Srinawakoon’a göre Band Protocol de tam olarak bu sebeplerle CoinMarketCap Earn’ü destekliyor.

Bunlara ek olarak Srinawakoon konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Eğitim, kripto varlıkların kullanımını hızlandırmanın anahtarıdır ve CoinMarketCap’in kullanıcıların temel teknolojiler hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olma çabalarının bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İlginç İddia: “Bitcoin Teknoloji Start-Up’ı Gibi Hareket Ediyor”

Sonraki Haber

Chainlink Neden Artıyor: Sebepler Belli Oldu

İlgili Haberler