CoinEx Borsası’nda Hacklendi İddiası: Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Bitcoin Haber

Yaklaşık 3 saat önce duyurulan ve sıcak cüzdanların istismar edildiği iddiası, borsa tarafından teyit edildi. CoinEx Borsası, saldırı iddialarını kabul etti ve yatırımcıların ne yapacağı konusu gündeme geldi.

İlk duyuruda, olası bir bankrun veya saldırının devam ihtimaline karşı kullanıcıların borsadaki varlıklarını güvenli adreslere taşımasının mantıklı olabileceği belirtildi. Borsa, çekim işlemlerini geçici olarak kısıtladığını açıkladı. Ancak, yapılan açıklamaya göre etkilenen miktarın, toplam müşteri bakiyesi içinde oldukça küçük olduğu belirtildi.

Borsadan yapılan açıklamada, “Zararın kesin miktarı halen belirlenmekte olup etkilenen fon CoinEx’in toplam varlıklarının sadece çok küçük bir kısmını oluşturmaktadır. Etkilenen taraflar, bu ihlalden kaynaklanan herhangi bir kayıp için %100 tazminat alacaktır. Para yatırma ve çekme hizmetleri geçici olarak askıya alınmıştır ve kapsamlı bir inceleme sonrasında devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

CyptoQuant uzmanlarına göre, Mayıs ayından bu yana cüzdanlardan tam 40 bin ETH çıkış oldu. Ethereum cüzdanlarındaki stablecoin rezervleri ise sıfırlandı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance US, SEC’in Taleplerine Karşı Çıkıyor: İddialar ve Gerçekler

Sonraki Haber

İngiltere Merkez Bankası Yetkilisi Kripto Paraların Finansal İstikrarı Tehdit Edebileceğini Açıkladı

İlgili Haberler