Coinbase’den Önemli Haber: Borsa Kripto Para Yatırımı Yapacak!

İlayda Peker

ABD’nin işlem hacmine göre lider borsası Coinbase, bilançosuna yarım milyar dolar değerinde kripto para ekleme planlarını açıkladı.

Coinbase Kripto Para Alıyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong 20 Ağustos’ta paylaştığı bir tweet’te, şirketin yönetim kurulunun kripto harcama durumunu onayladığını duyurdu. Buna ek olarak Armstrong, Coinbase’in elde edilen tüm kârların %10’unu ileriye dönük dijital varlıklara yatırmayı planladığını da ifade etti.

Armstrong ayrıca şirketin zaman içinde kripto para birimi alımlarına ayırdığı kâr yüzdesini artırmayı düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Aynı gün Coinbase tarafından yayınlanan bir blog yazısına bu hamle ile borsa, bilançosunda Ethereum (ETH), DeFi token’ları ve Proof-of-Stake varlıklarını tutan ilk halka açık şirket konumuna gelecek. Ayrıca blog gönderisi, Coinbase’in kripto sektöründe uzun vadeli yatırımlar yapma taahhüdünü de vurgulayarak şunları belirtti:

Yatırımlarımız, bir dolar maliyet ortalama stratejisi kullanılarak sürekli olarak çok yıllı bir pencerede dağıtılacak. Biz uzun vadeli yatırımcılarız ve yalnızca belirli koşullar altında, örneğin bir varlığın platformumuzdan çıkarılması gibi durumlarda varlıkları elden çıkaracağız.

Açıklamalarda, gelecekteki yatırımların kullanıcıların varlıkları tarafından da belirlenebileceği ve kullanıcıların belirli bir varlık için önemli mevduatlar yatırması durumunda Coinbase’in bilançosuna bu varlığın dahil edilebileceği de ifade ediliyor.

Alım Satımlar Nerede Yapılacak?

Coinbase, müşterileriyle çıkar çatışması yaratmamak için alım satımlarını üçüncü taraf platformlarda veya over-the-counter alım satım platformları aracılığıyla yapacak.

Kriptoya yapılan yeni harcamalarla ilgili haberler, Coinbase’in Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ile ortaklaşa Japonya’daki lansmanını tamamlamasından sadece bir gün sonra geldi. Duyuruya göre Coinbase, Mitsubishi’nin anlaşmalarının bir parçası olarak yaklaşık 40 milyon müşteriden oluşan müşteri tabanına da erişim kazanacak.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Haftanın Son Günü İyi Başladı: Hafta Sonunda Bitcoin’i (BTC) Ne Bekliyor?

Sonraki Haber

Cardano Yorumları: ADA Fiyatı Uçuşa Geçti, İşte Takip Edilmesi Gereken Seviyeler

İlgili Haberler