Coinbase’den İki Önemli Hamle

İlayda Peker

Ortaya çıkan son haberlere göre, New Yorklular artık Coinbase’de USDC ve Zcash işlemleri yapabilecek ve Coinbase Custody Polkadot’un DOT token’ı için destek ekledi.

USDC ve Zcash Hamlesi

Kripto para borsası Coinbase, New York sakinleri için USDC ve Zcash için işlem desteği başlattı.

Pazartesi günü bir Twitter gönderisiyle yapılan açıklamaya göre, New Yorklular artık Zcash ve USDC ile Coinbase’de tüm işlemleri gerçekleştirebilecek. Coinbase ilk olarak 2018’in sonlarında USDC ve Zcash işlemlerini başlattı, ancak New York şu ana kadar desteklenen yetki alanları arasında yer almıyordu. Eyaletin katı düzenleyici gereklilikleri bu gecikmenin sebebi olarak karşımıza çıkıyor. Bununla beraber Coinbase sürekli New York’ta desteklenen token’lar listesini genişletiyor. 2019’da New York sakinlerinin XRP, Dai (DAI),  Stellar Lumens (XLM) ve Chainlink (LINK) dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri için destek eklendi.

Dolayısıyla USDC ve Zcash de NewYork için eklenen son kripto para birimleri oldu.

DOT Token Hamlesi

Kripto para borsası Coinbase’in denetim kolu olan Coinbase Custody, Blockchain protokolü Polkadot‘un DOT token’ları için destek eklediğini açıkladı. Yapılan açıklamalara göre artık DOT token sahipleri direk olarak Coinbase Custody hizmetinden faydalanabilecek.

Bununla beraber hak talebi süreci, DOT sahiplerinin token’arını talep etmeleri için alternatif yöntemler hakkında bilgi sağlayan özel bir web sitesinin yayınlanmasıyla birlikte başlatıldı.

Bunun yanında Polkadot ilk olarak 2017’de bir token satışı gerçekleştirdi ve SAFT’ler şeklinde Futures Token’ları için 5 milyon DOT yayınladı. Öte yandan Haziran 2019’da Web3 Foundation, 500.000 DOT dağıtarak başka bir özel token satışı yaptı.

Tüm bunların yanında Ocak sonunda Coinbase yine arka arkaya iki önemli gelişmeye imza atmıştı. Borsa kıdemli eski Google çalışanı Surojit Chatterjee‘yi kripto para borsasının baş ürün sorumlusu (CPO) olarak göreve getirdiğini ve borsanın İrlanda merkezli yeni bir kurumsal custody birimi kurduğunu açıklamıştı. Konuyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz…

Kaynak:The BlockTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

İtalya 2 Kripto Para Yatırım Sitesini Kapattı!

Sonraki Haber

Binance’in P2P İşlem Platformu Rus Rublesi İçin Destek Ekliyor

İlgili Haberler