Coinbase’den Endişe Veren Haberler: Hisseler Neden Düştü?

İlayda Peker

Amerika’nın en popüler kripto para borsalarından olan Coinbase ile ilgili endişe verici haberler geldi. Elde edilen bilgilere göre Coinbase hisseleri düşüşe geçti.

Coinbase’de Neler Oluyor?

Yapılan açıklamalara göre Coinbase hisseleri, 9 Kasım’dan Pazartesi gününe kadar 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 368,90 dolardan yaklaşık %80 düştü ve 72,99 dolar ile günü kapattı. ABD merkezli kripto para borsası, işlem hacmi %44 düşerken ilk çeyrekte 430 milyon ABD doları net zarar bildirdikten sonra hisse senedi bir gecede %19.5 düştü.

Öte yandan Coinbase, 2021’in 4. çeyreğindeki 840 milyon ABD doları kâra kıyasla 2022’nin ilk çeyreğinde 430 milyon ABD doları zarar bildirdi. Buna ek olarak aylık işlem yapan kullanıcılar, 2021’in 4. çeyreğindeki 11,4 milyondan 2022’nin ilk çeyreğinde %19 düşüşle 9,2 milyona geriledi.

Bunlara ek olarak ikinci çeyrek için Coinbase, kripto pazarındaki gerilemeye paralel olarak işlem hacminin ve gelirin daha da düşmesini bekliyor. Ancak Coinbase, “kriptonun geleceğini inşa etmek” için büyük yatırım yapmaya devam edeceğini de ifade ediyor.

Ancak Coinbase hisseleri, listeleme sırasında belirtilen 250 ABD Doları referans fiyatının çok altında, hisseler 1 yıl içinde yaklaşık %70 düşüşle 72,99 ABD Dolarına geriledi.

Genel Piyasanın Etkisi

Aslında Kasım ayında kripto para birimlerinde bir düşüş hamlesi başladı ve bunun da Coinbase hisseleri ve işlem hacminde net etkili olduğunu ifade edebiliriz. Zaten borsa da düşüşün devam etmesi halinde işlem hacminde yeni düşük seviyeler görülebileceğini de dile getiriyor.

Buna ek olarak uzman isimler kripto para piyasasına bu durumlar ile daha önce de karşılaşıldığını ve dolayısıyla yatırımcıların sakin olmasını tavsiye ediyor. Uzmanlara göre bu düşüş sonrasında daha yüksek seviyeleri göreceğiz.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) İçin Sinyaller Ne Diyor?

Sonraki Haber

USDT, UST ve Tüm Kripto Piyasası Kan Ağlıyor!

İlgili Haberler