Coinbase’den Arka Arkaya İki Önemli Adım

İlayda Peker

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase arka arkaya yaptığı açıklamalarla iki önemli gelişmeye imza attığını açıkladı.

Eski Google Çalışanı CPO Oldu

Yapılan açıklamalara göre Coinbase, kıdemli eski Google çalışanı Surojit Chatterjee‘yi kripto para borsasının baş ürün sorumlusu (CPO) olarak göreve getirdi. Chatterjee’nin daha önce Google Shopping’de ürün yönetimi başkan yardımcısı olarak görev yaptığı ve bundan önce de Hint e-ticaret platformu Flipkart‘ın ürün başkanı olarak çalıştığı biliniyor. Dolayısıyla ürün yönetimi konusunda oldukça geniş bir tecrübesi bulunuyor.

Öte yandan Coinbase CEO’su Brian Armstrong‘un açıklamasına göre, Chatterjee’nin göreve başlaması borsanın küresel finansal sistem üzerindeki etkisini arttırmaya devam etme hedefinin bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Chatterjee, CoinDesk’e yaptığı açıklamalarda Coinbase’in finansal hizmetler üzerindeki etkisinin Google’ın internet üzerindeki etkisine benzer olmasını beklediğini dile getirdi.

Bunun yanında Coinbase’in önceki ürün sorumlusu Jeremy Henrickson, Aralık 2018’de görevinden ayrılmıştı.

İrlanda Hamlesi

Coinbase Çarşamba günü yaptığı bir duyuruda, borsanın İrlanda merkezli yeni bir kurumsal custody birimi kurduğunu açıkladı. Böylece işler daha da genişlemiş oldu. Bir basın açıklamasına göre, Coinbase Custody International adlı yeni birimin merkezi Dublin, İrlanda’da olacak.

Coinbase, 2017 yılında riskten korunma fonları ve aile ofisleri gibi kurumsal yatırımcılara hizmet etmek için Coinbase Custody’yi başlatmıştı.

Öte yandan Coinbase Custody bugüne kadar İngiltere, İsviçre, Almanya ve Hollanda’daki müşteriler de dahil olmak üzere Avrupa pazarına hizmet ediyordu. Uluslararası lansmanın amacının ise bölgedeki müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak olduğu ifade edildi. Ayrıca borsa bu hamlesi ile yasal ve düzenleyici netlikten daha iyi bir şekilde yararlanmak istediklerini de dile getirdi…

Bunun yanında Coinbase yakın zamanda yaptığı açıklamalar ile eğitim platformu Coinbase Earn’ü kapatma kararı aldığını açıklamıştı… Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Kaynak: The Block

 Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Zcash’in Yeni Madencilik Ödül Dağılımı Nasıl Olacak?

Sonraki Haber

Bittrex Borsasından Soğuk Depolama Adımı

İlgili Haberler