Coinbase Yeni Bermuda Lisansı ile ABD’den Ayrılmayı mı Planlıyor? 

Bitcoin Haber

Amerika’nın en büyük kripto borsası Coinbase, Bermuda’nın offshore cennetinde faaliyet göstermek için bir lisans aldı. 

Coinbase Gelişmesi 

19 Nisan’da Coinbase, Bermuda Para Otoritesinden faaliyet göstermek için düzenleyici bir lisans aldığını duyurdu. Bu hamle, firmanın “geniş ve derinlemesine küresel ölçeğini” güncelleme çabasının bir parçasıydı. 

Ayrıca, yeni lisans onayı, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto endüstrisi üzerindeki büyük bir düzenleyici baskının ortasında geldi. 

Firma, Bermuda’nın 2018 yılında kapsamlı dijital varlıklar düzenlemesini hayata geçiren ilk finans merkezlerinden biri olduğunu belirtti. “Düzenleyici ortamı uzun zamandır yüksek düzeyde titizlik, şeffaflık, uyum ve işbirliği ile biliniyor” diye ekledi. 

Coinbase, Bermuda‘yı seçtiğini çünkü BMA’nın son derece saygın ve deneyimli bir finansal düzenleyici olduğunu söyledi. Ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki diğer düzenleyici kurumlarla yakın ilişkiler sürdüren çeşitli uluslararası kuruluşların bir üyesi olduğunu da sözlerine ekledi. 

Bu hamle, ABD’li mali düzenleyicilerin kripto şirketlerine karşı yürüttükleri yaptırımları artırmasıyla geldi. Coinbase, Mart ayı sonlarında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) yaklaşan yasal işlem uyarısı olan bir Wells bildirimi aldı. 

Bu hafta başında Londra’da düzenlenen Fintech Haftası’nda konuşan CEO Brian Armstrong, mevcut durumdan duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Potansiyel bir taşınma ile ilgili olarak, “Taşınmak da dahil olmak üzere her şey masada ya da ne gerekiyorsa.” dedi. 

Kripto Düzenlemeleri 

Ayrıca, İngiltere’yi “mantıklı kripto düzenlemesi konusunda hızlı hareket ettiği” için selamladı. Ancak İngiltere’deki bankaların başka fikirleri var ve kripto şirketlerine engeller çıkarmaya devam ediyorlar. 

Mart ayının başlarında Armstrong, kripto sektöründen gelen duyguları yineledi. SEC’in sektörü halı bombardımanına tutmaya devam etmesi halinde inovasyon ve yetenek göçü yaşanacağı konusunda uyarıda bulundu. 

Bu hafta Fortune, Coinbase’in önümüzdeki hafta Bermuda’da bir offshore türev borsası açmayı planladığını bildirdi. 

Bermuda’da bir offshore borsası açmanın Coinbase’in Binance ile rekabet etmesini sağlayacağını da ekledi. 

Coinbase hisse senedi (COIN) bu yıl iyi bir performans sergiliyor, hatta 2023’te şimdiye kadar Bitcoin’i (BTC) %89’luk bir kazançla geride bıraktı. 

Buna kıyasla, BTC fiyatları yılın başından bu yana %75 artış gösterdi. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BitPay ve Ramp Network’ün Yeni Ortaklığı Sayesinde SHIB Daha Erişilebilir Hale Geliyor  

Sonraki Haber

Bitcoin’de Geri Çekilme Sürüyor: Altcoin’lerde Son Durum 

İlgili Haberler