Coinbase ve SEC Arasında Son Durum

Bitcoin Haber

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bir temyiz mahkemesine, kripto borsası Coinbase‘in, düzenleyicinin Pazartesi günü geç saatlerde dijital varlık endüstrisi için yeni bir düzenleyici çerçeve oluşturması gerektiğini kanıtlamadığını söyledi. 

Coinbase ve Düzenleyiciler 

Federal düzenleyici, mahkemeden Coinbase’in dijital varlık endüstrisine özel olarak uyarlanmış ek düzenleyici rehberlik isteyen bir dilekçesini reddetmesini istedi. Düzenleyici kurumdan yapılan açıklamada, SEC’in dilekçe hakkında henüz bir karar vermediği ve başvuruyu “değerlendirmeye devam ettiği” belirtildi. 

Coinbase ilk dilekçesini Temmuz 2022’de SEC‘e sunmuş ve düzenleyiciden dijital varlıklarla ilgili rehberlik sağlamasını istemişti. Geçtiğimiz ay kripto ticaret platformu, ABD Üçüncü Daire Temyiz Mahkemesi’ne bir Mandamus dilekçesi sunarak, düzenleyiciyi tırmanan bir yasal savaş sırasında dilekçeye yanıt vermeye zorlamasını istedi; Coinbase aynı hafta bir SEC Wells Bildirimine yanıt verdi. 

SEC Pazartesi günü verdiği yanıtta, şirketin bir yıldan kısa bir süre sonra yanıt beklediğini, ajansın geçmişte diğer alanlardaki dilekçelere yanıt vermesinin beş veya 10 yıla kadar sürdüğünü söyledi. 

SEC başvurusunda, “Coinbase’in kendi sunumlarının da açıkça ortaya koyduğu gibi, önerdiği çeşitli yolları değerlendirmek zorunlu olarak karmaşık bir çabadır” denildi. “Yine de Coinbase kural koyma dilekçesini on aydan daha kısa bir süre önce sundu, dilekçenin bazı yönlerini üç aydan daha kısa bir süre önce tamamladı ve sadece haftalar önce kaydı tekrar tamamlamaya çalıştı.” 

Düzenleyici kurum, SEC’in 1.600’den fazla “form-mektup yorumu” ve sekiz orijinal yorum aldığını söyledi. Coinbase bunlardan üçünü sunmuştur. 

Federal menkul kıymetler düzenleyicisi ayrıca, yeni kuralların veya mevcut düzenlemelerdeki değişikliklerin dikkate alınmasının, mevcut düzenlemeleri uygulamasını engellemediğini belirtti. 

SEC ve Coinbase 

SEC, “Coinbase, Komisyon’un yapması gereken tek şeyin Coinbase’in dilekçesini reddettiğini bildirmek olduğunu savunarak bu koşullarda rahatlamayı engelleyen açık emsalin etrafından dolaşmaya çalışıyor – Coinbase‘in yanlış bir şekilde zaten verilmiş olduğunu iddia ettiği bir karar” dedi. “Ancak, Coinbase’in dilekçesine ilişkin herhangi bir nihai kurum eylemi olmadığı tartışmasızdır ve Coinbase’in argümanı büyük ölçüde Komisyon’un son yaptırım eylemlerinin Komisyon’un kural koyma sürecine girmeme kararına işaret ettiği yönündeki hatalı görüşe dayanmaktadır.”


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cryptocom, KuCoin ve Huobi Floki ve PEPE’yi Listeledi: DigiToads (TOADS) Momentumu 

Sonraki Haber

Lido Para Çekme İşlemleri Başlarken Celsius 781 Milyon Doları stETH’e Taşıdı 

İlgili Haberler