Coinbase, Ripple (XRP) Yatırımcılarını Heyecanlandırdı: Bu Bir Teknik Aksaklık Mı, Mesaj Mı?

Mert Bahçe

Popüler kripto para Ripple (XRP), gün içerisinde kısa sürede %14’lük keskin bir artışla 1.24 dolar seviyelerine tırmandı. Piyasa değeri sıralamasında yedincilikte konumlanan XRP, Coinbase Pro relist iddiaları ile sıcak saatler yaşadı.

Neler Yaşandı?

En popüler yedinci kripto para birimi XRP, Coinbase Pro borsasındaki listeleme alarmıyla fırladı. XRP, dakikalar içerisinde %14’ün üzerinde artış yakalarken Coinbase Pro alarmının yanlış anlaşıldığı görülünce düşüş kaçınılmaz oldu.

Coinbase tarafından teknik aksaklık olarak bildirilen gelişmede, XRP’nin Coinbase Pro borsasının mobil uygulamasında bazı kullanıcılar tarafından görüntülendiği kaydedildi. Dev borsa, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada kullanıcılar için bir süreliğine aktif olan XRP’nin alım satım işlemlerine kapalı olduğunu aktardı.

Coinbase Pro, XRP’yi yeniden listelemediklerini aktarsa da bu gelişme kripto topluluğunu büyük heyecana sürükledi. Ocak ayında kripto para platformlarının birçoğu SEC ile herhangi bir yasal sorun yaşamamak adına XRP’yi delist etti. Ancak SEC, Coinbase’i piyasaya sürülmemiş kredi ürünleriyle ilgili dava açmakla sıkıştırırken XRP yeniden listeleme talepleri çılgın boyutlara ulaştı. Bu bağlamda Coinbase’in teknik aksaklık olarak lanse ettiği olay bazı kesimlerce mesaj olarak algılanabilir. XRP, davanın seyri ile birlikte önemli kazançlar elde etmeye devam ediyor.

XRP, Borsalardan Adım Atmalarını İstiyor

XRP topluluğu, SEC davasında platformların kendisini yalnız bırakmasını herkese hatırlatıyor. Savunucular en azından şimdi borsaların, özellikle Coinbase’in XRP’yi relist ederek SEC‘e darbe vurmayı talep ediyor.

SEC davasının gelişmesi ile düzinelerce platform XRP‘yi operasyonlarından çıkarmış ve popüler kripto paranın fiyatı 3 yılın en düşük seviyesine gerilemişti. Birçok kişi bunu popüler altcoin için yolun sonu olarak nitelendirirken davanın seyri ile XRP yeniden momentum kazandı. Uzlaşma spekülasyonları boğa koşusunun ikinci ayağını tetikledi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Dünyası İkiye Bölündü: Dogecoin’e (DOGE) Ne Olacak?

Sonraki Haber

SEC ve Kripto Para Ekosistemi Arasında İşler Kızışıyor

İlgili Haberler