Coinbase Pay Kullanımda: Yeni Uygulama Nasıl Çalışacak?

İlayda Peker

Popüler ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, platform kullanıcılarının Web3 ve diğer kripto hizmetlerine katılmasının kolay bir yolu olan Coinbase Pay’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Coinbase Pay

Coinbase’in blog gönderisine göre Coinbase Pay, kullanıcıların Coinbase Cüzdanlarını Chrome uzantı uygulamasından finanse etmeleri için basit bir yol olarak işlev görecek. Şirket, müşterilerin merkezi olmayan finans (DeFi), non-fungible token’lar (NFT’ler) ve diğer web3 hizmetleri gibi hizmetlere kullanıcı dostu bir yöntemle erişebilmesinin ve kullanabilmesinin önemini vurguluyor.

Coinbase Pay’den önce Coinbase kullanıcılarının tarayıcı uzantısından Coinbase Cüzdanlarına para aktarabilmeleri için manuel işlemler yapmaları gerekiyordu ve bu da kullanıcı hatası dahil bazı sorunların yaşanmasına yol açıyordu. Ayrıca kullanıcılar bu durumu zahmetli bulduklarını da ifade ediyordu.

Coinbase Pay Nasıl Kullanılacak?

Coinbase Pay ile cüzdanınıza kripto para göndermek için; Coinbase Pay ile kripto ekle’yi seçin, para birimini seçin, cüzdanınıza eklemek istediğiniz miktarı belirtin ve işlemi onaylayın. Coinbase bu şekilde kullanıcıları için süreçleri çok daha güvenli ve hızlı hale getirmek istediğini ifade ediyor.

Bu noktada Coinbase konuyla ilgili yaptığı açıklamalar, “Artık uygulamalar arasında geçiş yapmak, adresleri kopyalayıp yapıştırmak ve manuel olarak para aktarmak yok.” sözlerini kullanıyor.

Öte yandan ABD ve Kanada merkezli Coinbase kullanıcıları, yakında küresel olarak daha fazla ödeme seçeneği etkinleştirilerek şu anda banka kartlarını ve banka hesaplarını transferler için kullanabilecekler. Coinbase Cüzdanını ilk kez kullananların, Coinbase Pay’i kullanabilmek için saklama cüzdanlarını Coinbase hesaplarına bağlamaları gerekecek.


Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Yakımları Dönüm Noktasında: Burning’de Rekor Kırıldı

Sonraki Haber

Ne Kadar Ethereum (ETH) Yakıldı?

İlgili Haberler