Coinbase Para Çekme Limitlerini 10 Dolar İle Kısıtlıyor Mu?

İlayda Peker

Cointelegraph’ın haberine göre, ABD merkezli büyük kripto para borsası ve cüzdan hizmet sağlayıcısı Coinbase‘in bazı kullanıcılarının günde 10 dolardan fazla para çekmesine izin vermediği iddia ediliyor.

2 Şubat’ta Coinbase müşterisi olduğunu ifade eden bir Reddit kullanıcısı, Coinbase’in bazı kullanıcılar için günlük 10 dolarlık bir para çekme limiti koyduğunu belirtti. Unholy_Crab1 kullanıcı isimli Reddit kullanıcısı, daha yüksek para çekme limitleri için yaptığı başvurunun da borsa tarafından reddedildiğini iddia etti. Bu açıklama ile beraber Unholy_Crab1, Coinbase’in koyduğu işlem limiti ile ilgili de bir ekran görüntüsü paylaştı.

Coinbase Hakkındaki Şüpheler

Kullanıcının bu açıklamalarına birçok Reddit kullanıcısı yanıt verdi. Bu yanıtlarda kullanıcılar Coinbase’in bazı işlemleri dolayısıyla endişeler duyduklarını dile getirdi. Bunun yanında bazı kullanıcılar fiyatların daha da yükselmesi durumunda Coinbase’in işlem limitlerinin daha da kısıtlı hale gelebileceğini ifade etti. Öte yandan 10 dolarlık işlem limitinin bir aldatmacadan ibaret olduğunu öne süren kullanıcılar olduğu gibi bazıları da Coinbase’in Amerikalı kullanıcılar için tek seçenek olduğunu dile getirdi.

Coinbase ve Ripple Ortaklığı

Merkezi San Francisco’da bulunan Coinbase, bugüne kadar 100’den fazla ülkede sunduğu kripto para hizmetleri ile ABD’deki en popüler dijital varlık platformlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında Coinbase tarafından günlük para çekme limiti iddiasıyla ilgili haberler, yakın zamanda duyurulan Coinbase ve Ripple‘ın ABD’de Blockchain ve kriptoların benimsenmesini sağlamak için ortak bir girişim kurduklarını açıklamasının hemen ardından ortaya çıkıyor.

23 Ocak’ta Coinbase yöneticisi Rachel Nelson, Ripple yöneticisi Breanne Madigan ile birlikte “piyasa bütünlüğünü iyileştirmeyi ve tüketicilere hak ettikleri güveni sağlamayı” amaçlayan Pazar Bütünlüğü Çalışma Grubunun kurulduğunu duyurmuştu.

Bunun yanında Coinbase faaliyetlerini geliştirmek için eski Google çalışanını CPO olarak işe aldığını ve İrlanda merkezli yeni bir kurumsal custody birimi kurduğunu da duyurdu. Konuyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Çin’in Önceliği: Dijital Dönüşüm

Sonraki Haber

ETH Ağındaki Stablecoin’ler Ethereum’u Geride Bıraktı

İlgili Haberler