Coinbase Listelenmesi 7 Kriptoya Büyük Artış Getirdi

Coinbase Listelenmesi 7 Kriptoya Büyük Artış Getirdi

Çoğu kripto para yatırımcısı genellikle Bitcoin’i yakından takip ediyor. Ancak son zamanlarda güçlü performanslar gösteren farklı kripto para birimleri de var. Örneğin, geride bıraktığımız gün piyasa hacmi bakımından ilk onda yer alan kripto para birimlerinin birçoğu %10’un üzerinde artış sergileyerek Bitcoin’in (BTC) %1’lik ve Ethereum’un (ETH) %1.2’lik artışını geride bıraktı.

Genel itibariyle altcoin’lerin Bitcoin’in hareketini takip ettiği göz önünde bulundurulduğunda bu duru  şaşırtıcı olsa da aslında bu artışların açıklanabilir bir sebebi var: Coinbase listelemesi.

Coinbase’in Desteklediği Varlıklar

Yukarıda bahsi geçen kripto para birimlerinin Bitcoin’den daha iyi bir performans göstermiş olmasının Coinbase listelemesi ile ilgili olduğu düşünülüyor. 10 Haziran’da yaptığı açıklamalarda kripto para borsası önümüzdeki aylarda 18 yeni kripto para birimini listeleme niyetinde olduğunu açıkladı.

Yapılan açıklamalara göre Coinbase‘de listelenecek kriptolar; Aave, Aragon, Arweave, Bancor, Compound’s COMP, Digibyte, Horizen, Livepeer, NuCypher, Numeraire, KEEP Network, Origin Protocol, Ren Render Network, Siacoin, SKALE Network, Synthetix ve Vechain olarak sıralanıyor.

Öte yandan listede yer alan kripto paralardan yedisi son 24 saat içinde %10’un üzerinde artış sergiledi. Coinbase ise çoğu ülkede yaygın olarak bulunmayan bir kripto varlığını listelediğinde ortaya çıkan likidite artışından ve satın alma ilgisinden faydalanıyor gibi görünüyor.

Bitcoin Etkilenir Mi?

Analistlere göre Bitcoin, kripto paralardaki bu fiyat artışlarından pozitif yönde etkilenebilir. Örneğin; Spartan Grubu’nun ortağı ve eski bir Goldman Sachs ortağı Kelvin Koh konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, altcoin artışlarının Bitcoin için bir tetikleyici olabileceğini ve sermayenin Bitcoin’e geri döneceğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.