Coinbase, Kripto Para Eğitim Platformu Earn.com’u Kapatıyor

Coinbase, Kripto Para Eğitim Platformu Earn.com’u Kapatıyor

Kripto para borsası Coinbase, şirket içinde geliştirilen Coinbase Earn sebebiyle, kripto para eğitim platformu Earn.com’u kapatmayı planlıyor.

The Block’un 22 Aralık tarihli haberine göre Coinbase müşterilerine gönderdiği bir e-mail ile borsanın yalnızca  Coinbase Earn’e odaklanacağını ve Earn.com’u kapatacağını ifade etti.

Earn.com ve Coinbase

Coinbase ilk olarak Nisan 2018’de Earn.com’u satın almıştı. Bu platformda kullanıcıların kripto para birimleri ile ilgili bilgiler edinmelerine imkan tanıyacak uygulamalar bulunuyor. Coinbase Earn ise yine aynı amaçla hizmet veren bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun yanında Earn.com’un kapanma planına karşılık bu platformu kullanan kişilerin hesaplarındaki bakiyeleri Şubat 2020’ye kadar çekmeleri tavsiye ediliyor. Öte yandan yapılan açıklamalara göre Coinbase, gelecek yıl platforma daha fazla kampanya ekleyerek “Coinbase’i ölçeklendirmeyi” ve daha fazla Blockchain ağı ile çalışmayı planlıyor.

Kripto Eğitimi

Coinbase Earn, Mayıs ayı ortasında 100 ülkenin halka açılmasını sağladı. Platformdaki girişim, kullanıcılarının Ethereum tabanlı token 0x (ZRX) hakkında bilgi edinmelerine imkan tanıdı.  Coinbase, şu ana kadar projenin “115’den fazla ülkede yaklaşık bir milyon benzersiz kullanıcının yüz milyonlarca dolarlık kriptodan payını kazanmasına izin verdiğini” iddia ediyor.

Eğitimin birçok kişi tarafından kripto para biriminin benimsenmesi ve geliştirilmesinin önündeki başlıca engellerden biri olduğuna inanılmaktadır.

Girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz geçtiğimiz günlerde Şubat 2020’de başlaması planlanan ücretsiz yedi haftalık kripto start-up okulu için eğitmenlerin bir listesini paylaştı.Ayrıca bu ay, Chamber of Digital Commerce ve Enterprise Ethereum Alliance bir eğitim platformu oluşturmak amacıyla yeni bir ortaklığa vardıklarını açıkladı.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.