“Coinbase CEO’su, Kripto Para Sektörünün Daha Güçlü Bir Lobi Faaliyeti Geliştirmesi Gerektiğini Savunuyor”

Bitcoin Haber

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase‘in CEO’su Brian Armstrong, kripto para firmalarının “haksız” bir düzenleme ortamıyla karşı karşıya olduğunu belirtti. Armstrong, hükümetin bazı üyelerinin kripto para sektörünün gelişmesini zorlaştırdığını ve bu durumun özellikle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler ve Elizabeth Warren tarafından desteklendiğini öne sürdü.

Armstrong, Gensler ve Warren’ın düşüncelerinin hükümetin diğer üyeleri tarafından mutlaka paylaşılmadığını belirtti. Eğer düzenleyici ortamda anlamlı bir değişiklik görmek istiyorsa, sektörün 2024 seçimlerinden önce lobicilik çabalarını hızlandırması gerektiğini belirtti. Armstrong, kripto para endüstrisinin daha sofistike ve güçlü lobi faaliyetleri geliştirmesi gerektiğini vurguladı.

Coinbase CEO’su, Kongre üyelerinin bu konuda düşünceli olduğunu ve sektörün çok fazla yenilik potansiyeli olduğunun farkında olduklarını belirtti. Ayrıca, tüketicilerin makul düzenlemelerle korunması gerektiğini ve SEC’in birkaç haydut aktörün siyasi gündemi için silah haline getirilmemesi gerektiğini belirtti.

Bu ayın başlarında Coinbase, kripto para sahiplerinden temsilcileriyle iletişime geçmelerini ve kripto yanlısı yasaları savunmalarını isteyen “Stand With Crypto” adlı 14 aylık bir girişim başlattı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shibarium, Shiba Inu Tarafından Geliştirilen Layer-2 Ağı, Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Sonraki Haber

Chainlink (LINK) Fiyatında Artış: Kripto Para Piyasasında Yükseliş Devam Ediyor mu?

İlgili Haberler