Coinbase Card ile Google Pay Entegrasyonu Sağlandı

İlayda Peker

Android telefon kullanan ve gerekli desteğe sahip olan Coinbase Card kullanıcıları artık fiziksel kartlar yerine dijital kart kullanımına başlayabilir. 17 Mart’ta yapılan açıklamalara göre Google Pay entegrasyonu sayesinde Coinbase Card, cep telefonları aracılığı ile kullanılabilir hale geldi.

Coinbase Card

Coinbase card, kripto para sahibinin hesabını borsaya bağlar ve bu da daha sonra geleneksel paralara dönüştürülerek kartın kripto para harcamalarına kullanılabileceği anlamına gelir. Öte yandan kart, İngiltere’nin yanı sıra Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Bölgesi sakinlerince de kullanılabilir durumda. Bu karta sahip olan herkes, Visa’nın desteklendiği her yerde kartlarını kullanabilir.

Son entegrasyon ile ise Google Pay, fiziksel kartın NFC chip’ini kullanarak çevrimdışı satın alma işlemler ve temassız ödemeler için etkinleştirilen herhangi bir terminalde kullanılabilir. NFC chip gereksinimi, bazı bütçe odaklı cihazların Google Pay’ı desteklemeyebileceği anlamına gelir. Ancak hem akıllı telefonlar hem de akıllı saatler de bu yeni özellil kullanılabilir.

Öte yandan Google Pay tüm ülkelerde kullanılamadığı için bu uygulamanın da kullanımının kısıtlı olacağı ülkeler mevcut. Listeye İngiltere, İrlanda, Belçika, Finlandiya, Fransa, İtalya, Slovakya, İspanya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Danimarka, Norveç ve İsveç dahildir. Öte yandan Coinbase önümüzdeki yıl bu listeyi genişletme sözü de verdi.

Coinbase ve Debit Kartlar

Coinbase Card’ın mevcut tekrarı, Skrill ve PaysafeCard gibi ürünlerle bilinen bir fintech şirketi olan Paysafe Financial Services ile işbirliği içinde oluşturuldu.

Coinbase Kartı nispeten yakın zamanda Haziran 2019’da piyasaya sürüldü ve başlangıçta sadece altı Avrupa ülkesini destekledi. Kasım ayında, finansman için seçilecek çeşitli kripto varlıklarla 10 ülke daha eklendi.

Borsa, kripto kartı ekosisteminde 2019’dan çok önce mevcuttu. 2015’te başlatılan ve Nisan 2019’da kapatılan Shift kartı, Coinbase Kartına benzer şekilde kullanıcının Coinbase bakiyesi ile ortak çalışıyordu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Opera’dan Apple Pay İle BTC Ve ETH Hamlesi

Sonraki Haber

Peter Brandt XRP Yatırımcıları İle Dalga Geçti

İlgili Haberler