Coin Bureau’ya Göre Bu Kripto Para 3X Artışa Hazır!

İlayda Peker

Piyasanın popüler YouTube kripto para kanallarından olan Coin Bureau, algoritmik stablecoin platformu Terra’nın yerel token’ı olan LUNA’nın yaklaşık 2-3 kat artış potansiyeline sahip olduğunu ifade ediyor.

LUNA Artışa Hazır Mı?

Binance Research’e göre Terra, bir Proof of Stake (PoS) blok zinciridir. Ayrıca LUNA‘nın stablecoin  (TerraSDR’ler) piyasaya sürülmesinde, fiyat istikrarı mekanizması olarak ve ayrıca stake etme ve ağ yönetişimi için kullanıldığı da biliniyor.

Ocak 2018’de Daniel Shin ve Do Kwon tarafından kurulan Güney Koreli blok zinciri şirketi Terraform Labs tarafından geliştirilen Terra üzerindeki çalışmalar yine Ocak 2018’de başladı ve Terra ana ağı 23 Nisan 2019’da kullanıcılara sunuldu.

Yakın tarihli bir YouTube videosuna göre, Coin Bureau’nun sunucusu “Guy” izleyicilere LUNA’nın büyük bir fiyat artışı için hazır olduğunu söyledi. Guy, Terra’nın ABD dolarına dayalı sabit parası TerraUSD’nin (UST) faydalarını ve artan popülaritesini vurguladı. Kripto piyasalarının belirsiz durumuna rağmen platformun kullanımının artmasının LUNA’nın fiyatının iki katına veya üç katına çıkmasına neden olabileceğini ifade etti. Analist konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

LUNA’yı gerçekten geride tutan tek şey, devasa piyasa değeri. Ancak UST‘nin mevcudiyeti ve popülaritesi, LUNA’nın 150 ila 200 dolar arasında bir fiyat etiketi vererek 2-3 kat daha artmayı başarabileceği anlamına geliyor.

LUNA fiyatı

LUNA yazının kaleme alındığı an itibari ile son 24 saat içinde kaydettiği %3’ün üzerindeki artış ile 27 dolar bandında işlem görüyor.

Guy ayrıca, kripto para piyasalarının geri kalanı düştüğünde, LUNA’nın tarihsel olarak yükselme eğiliminde olduğunu ve bunu UST istikrarlı para birimine olan artan talebe bağladığını belirtti. Stablecoin’in, piyasadaki gerileme dönemlerinde UST’nin esnekliğiyle sağlamlaştırılan “güvenli liman statüsüne” sahip olduğunu iddia etti.

Guy, Terra’nın UST için daha da fazla talep yaratan merkezi olmayan uygulamalarının (DApp’ler) geliştirilmesi konusunda da iyimserdi. Coin Bureau’nun ev sahibine göre, Terra’nın bir yıldan daha kısa bir süre önce yalnızca bir DApp‘i vardı. Bugün ise bu rakam 100’ü aşmış durumda.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu (SHIB), Dogecoin’i (DOGE) Geride Bıraktı!

Sonraki Haber

Hindistan Dijital Rupi İçin Cüzdan Çalışmalarına Başladı

İlgili Haberler